ТВ Орбис

Во текот на работните денови демонстрантите по улица беа придружувани од тапани. Денеска во паркот Жена-борец свиреше бенд -„За обединета Македонија звучи ...
сите 11 | | | прочитана: 295 | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ немаат проблем да дебатираат за менување на химната, грбот и знамето со крајна цел соодветно да бидат претставени и албанците. Зоран Заев и ...
сите 32 | | | веќе видена

И по скоро еден месец од одржувањето на Најпопуларните за 2016 – та година и Бест Бренд Интернешенал во организација на Телевизија Орбис и Продукцијата Видео ...
сите 2 | | | веќе видена

Огромно мнозинство граѓани, околу 700.000, на предвремените парламентарни избори веќе избраа заедништво! Избраа промени, правда и живот!, се наведува во ...
сите 15 | | | веќе видена

На декемвриските избори граѓаните не гласаа за платформата од Тирана. Таа или која било платформа изготвена во туѓа држава не може и не смее да стане услов за ...
сите 25 | | | веќе видена

Европскиот парламент ќе го одложи гласањето на пленарна седница за Резолуцијата за Република Македонија, доколку земјата следната недела не добие Влада, јавува ...
сите 14 | | | веќе видена

Поддршка на новото мнозинство за формирање на Влада, предводено од СДСМ, и учество на ДУИ во новата влада, ова се одлуките на Централното претседателство на ...
сите 104 | | | веќе видена

Денеска во Ресен се одржа форум посветен на размена на искуства и добри практики во формирањето и функционирањето на земјоделските задруги во прекуграничниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Од денеска привремено нема да сообраќаат возовите бр. 543 на релација Скопје-Битола кој од Скопје поаѓа во 17.10 и бр. 540 на релација Битола – Скопје кој од ...
сите 8 | | | веќе видена

next