ТВ Орбис

Прим. Д-р Димитар Котевски кој целиот свој живот го посвети во борба против слепилото , дел од наградата што Фондацијата Мајка Тереза му ја додели за хуманост ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден загрепчанец започна да продава ракија во сувенирни пакувања од по 20 милилитри, кои ќе можат да се носат в џеб, пишува хрватски „Нови лист”. Градежниот ...
| | веќе видена

Вчера во 13.30 часот на патот Битола-Ресен В.С. (62) од Битола, управувајќи со автомобил „киа спортаж“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола над ...
сите 29 | | | веќе видена

Драмата „Кало Поти“ или „Црвената кокошка“ од Непал, во режија на Мин Бахадур Бам ќе биде премиерно прикажана во среда (2 ноември) во 19.30 часот во малата ...
сите 4 | | | веќе видена

Повторно е одложено денешното рочиште за случајот „Пуч“, овојпат на неопределено време, бидејќи двајца поротници, односно еден поротник и еден заменик немале ...
сите 103 | | | веќе видена

Дали некогаш сте слушнале дека е добро да пиете сок од ананас за да ја ублажите кашлицата? Ова навистина делува! Освен тоа што содржи голема количина витамин Ц ...
сите 5 | | | веќе видена

Тоа што некоја личност е родена во непарен ден, непарен месец и/или непарна година има своја цел, а нумерологијата на овој начин ви помага да дознаете неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

Организацискиот тим на Фестивалот на европската книжевност „ BookStar “со големо задоволство го најавува гостувањето на турско-германската писателка Есмахан ...
сите 12 | | | веќе видена

next