ТВ Орбис

Нова студија претстави нови можности за предвидување на аутизам кај децата многу порано, пренесува Макфакс. Тим истражувачи користеле снимање со магнетна ...
сите 3 | | | веќе видена

„Тајните од моето срце“ е насловот на стихозбирката на десетгодишната ресенчанка Јована Трајчевска од Ресен штитеничка на училиштето за деца и младинци со ...
сите 25 | | | веќе видена

Во серијата е скромна девојка која живее во изнајмена куќа, но во приватен живот Дефне од Вљубениот ерген живее во раскош. Погледнете дел од нејзиниот дом.
сите 8 | | | веќе видена

Во текот на бразилската емисија „Шугар-Поп“, која водителката Лусијана Гименез и продуцентите постојано ја квалификуваат како „шоу за целото семејство“, се ...
сите 5 | | | веќе видена

Сте знаеле ли дека пред календарските интервенции од страна на римскиот император Нума Помпилиј,‭ ‬годината почнувала со Март,‭ ‬а Јули не постоел како месец ...
| | веќе видена

Времето денеска облачно со повремени врнежи од дожд. Утре ќе дува умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Потоа до крајот на работната недела ќе ...
сите 73 | | | прочитана: 996 | веќе видена

Мажите се правдаат дека не се добри во оралниот секс и затоа го избегнуваат. Но доколку сакате да ја задоволите партнерката, можете да научите. Погледнете што ...
сите 2 | | | веќе видена

Глумецот Ворен Фрост, познат по улогите во телевизиските серии „Твин Пикс“ и „Сејнфелд“, почина на 92-годишна возраст по долгогодишно боледување, во својот дом ...
сите 6 | | | веќе видена

Тројца државјани на БиХ, Сирија и Македонија кои барале азил во Хрватска, се уапсени затоа што во Загреб дрогирале и силувале 22-годишна девојка. Полицијата ...
сите 18 | | | веќе видена

next