ТВ Орбис

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо до 18 јануари распустот е продолжен до 23 јануари, одлучи Комисијата за заразни ...
сите 158 | | | веќе видена

Јавната општинска установа „Зоолошка Градина“Битола деновиве дополнително ги загрева живеалиштата на животинскиот свет на кој тоа му е потребно. Според првиот ...
сите 24 | | | веќе видена

Можеби отсекогаш сте мислеле дека мажите сакаат русокоси девојки, но тоа е далеку од вистината. Која жена ќе им го привлече вниманието, зависи од многу ...
сите 4 | | | веќе видена

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи ...
сите 264 | | | веќе видена

Силрн ветер, со бризина до 42 метри во секунда, изминатата ноќ и утринава предизвика многу штети во Шкотска и северна Англија, блокирајќи важни автопатишта, ...
сите 3 | | | веќе видена

Драма со среќен крај! Вака на кратко може да се опише тоа што синоќа се случуваше во вилата на Цеца во Белград. Имено, во вечерните часови, додека целото ...
сите 28 | | | прочитана: 1414 | веќе видена

next