ТВ Орбис

Одбраната на бизнисменот Сеад Кочан, адвокат Никола Додевски се уште го нема добиено решението на Кривичниот совет кој му определи притвор на осомничениот во ...
сите 265 | | | веќе видена

Во денешно време честопати се вели дека вистинските џентлмени „изумреле“. Жените се уверени дека не постојат повеќе џентлмените од минатото кои секогаш ...
| | веќе видена

По иницијатива на Еврејската заедница во Македонија, битолското здружение „Архам“ и со поддршка на Амбасадата на Израел и ЈЗУ Здравствен дом-Битола, оваа јавна ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Битола објави јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на Општина Битола за купување на системи и печки на пелети за ...
сите 13 | | | веќе видена

Eкспертите предупредуваат дека е штетно за нашето здравје доколку редовно го чуваме млекото во преградите на вратата од фрижидерот, што многумина по навика и ...
сите 15 | | | веќе видена

Околу осум илјади жители на зоната покрај аеродромот во Дизелдорф, вклучувајќи и 250 гости на аеродромскиот хотел добија изутринава наредба за евакуација ...
сите 10 | | | веќе видена

МВР изврши претрес на две локации и на распит повика две лица за кои се сомнева дека се напаѓачите на Музејот на албанската азбука во Битола. На шишињата од ...
сите 2 | | | веќе видена

next