ТВ Орбис

Два подноситела се пријавиле зад името на Интернационалниот фестивал за филмска камера „Браќа Манаки“ на Конкурсот за финансирање проекти за организирање ...
сите 30 | | | веќе видена

Претставници на парламентарните групи во македонското Собрание на денешната координативна средба се договорија за составот на Комисијата за прашања на изборите ...
сите 465 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против четири лица на возраст од 16 до 17 години (три лица од Битола и едно лице од Демир Хисар) поради постоење основи на ...
сите 31 | | | веќе видена

Неколку седмици пред 40-тиот јубилеј, на еден од најуспешните советски автомобили на сите времиња ВАЗ-2121( лада Нива), почина неговиот главен конструктор ...
сите 7 | | | веќе видена

На големиот конкурс што го имаше објавено Малиот битолски Монмартр највисокото признание , наградата Гранд при 2017 ја добива училиштето Спишка Бела од ...
сите 18 | | | веќе видена

Aлергиите не можеме да ги поврземе само со едно годишно време, тие се активни во текот на целата година, но вопролет тие се најинтензивни. Прочитајте неколку ...
| | веќе видена

Само 4.800 од околу 70.000 активни претпријатија во државата се вклучени во бизнисот со јавни набавки кој годишно вреди околу една милијарда евра. Секој ...
сите 12 | | | веќе видена

next