ТВ Орбис

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала е регистриран на две минути по полноќ, по локално време, во морскиот регион југозападно од островот ...
сите 50 | | | веќе видена

Утрово имаме сонце, но потоа следи многу дожд. Измерени се -2 степени во Берово, 2 во Крива Паланка, 3 Штип, 4 Струмица, Куманово, 5 Битола, Крушево, Прилеп, ...
сите 55 | | | веќе видена

Силни пламени јазици целосно ја проголтаа детската градинка „8-ми Април“ во Шуто Оризари. Градоначалникот Елвис Бајрам за ТВ Шења вели дека ова е голем проблем ...
сите 102 | | | веќе видена

Започна протестот на граѓанската иницијатива за заедничка Македонија 4. Илинден. Стотици граѓани преку мирен марш ќе го изразат своето незадоволство од ...
сите 94 | | | веќе видена

„Ниту јас ќе паднам на провокации, а ниту битолчани на лаги и манипулации! Одговорноста која на мафијата му следува по закон, нема да исчезне со вакви ...
сите 14 | | | веќе видена

Од денеска почнуваат Велигденските пости. Свештениците велат- постот е и телесен и духовен. Тој опфаќа 7 недели, односно 7 седмици. Трае 48 дена, од Прочка до ...
| | веќе видена

„Ова е голем, историски ден за Република Македонија, во рака држам 67 потписи на пратеници од македонското Собрание коишто гарантираат можност за нова Влада за ...
сите 63 | | | веќе видена

Синот на сопственикот на грчкиот синџир продавници „Џамбо“, Џорџ Вакакис (24) загина во сообраќајна несреќа на автопатот Атина-Ламија удирајќи во паркирано ...
сите 35 | | | веќе видена

next