ТВ Орбис

Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска во Москва треба да се сретне со претседателот на Русија Владимир Путин. До ова доаѓа пред претседателските избори ...
сите 97 | | | веќе видена

Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјална фотографија направена на Водно во Скопје, на која пишува #EarthHourMK, која беше ...
сите 25 | | | веќе видена

Втора година по ред пролетните месеци носат неочекувани возбудувања околу Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. Ланската пролет, во ...
сите 25 | | | веќе видена

Тематски изложби , литературни читања, музички перформанси и други активности се дел од програмата во одбележувањето на 72 роденден НУУБ Св. Климент ...
сите 4 | | | веќе видена

Осма година по ред, Македонија се вклучува во одбележувањето на најголемата светска еколошка акција Часот на планетата Земја, кога во 20:30 часот по локално ...
сите 87 | | | веќе видена

Зајакнувањето на капацитетите за колективното преговарање и договарање како и утврдувањето на нови начини за зачленување на нови членови во синдикалните ...
сите 4 | | | веќе видена

НК за КР Демир Хисар поднесе кривична пријава против Л.З. (58) од Битола, благајник во ЈКП „Комуналец“ Демир Хисар, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 3 | | | веќе видена

next