ТВ Орбис

Навивачката група на Пелистер, „Чкембари“ преку соопштение се пожали на репресија од МВР која трае веќе подолго време а кулминира со приведување на нивни ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, ја прекинува работната посета на Азербеџан и се враќа во Македонија. Иванов ја одложил и посетата на ...
сите 191 | | | прочитана: 1291 | веќе видена

Ректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ од Битола, Сашо Коруновски, и претседателот на Државната комисија за спречување на корупција -ДКСК, Игор ...
сите 6 | | | веќе видена

Демонстранти пред Апелациониот суд во Скопје се собраа на протест против притворот за Сеад Кочан. Се очекува денеска од овој суд да се произнесат по жалбата на ...
сите 126 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател, Мишел Темер со семејството се одлучил да ја напушти неговата службена резиденција во бразилската престолнина Бразилија поради лошите ...
сите 2 | | | веќе видена

На некои луѓе дремката им е неопходна со цел да може да функционираат. Некои пак едноставно ја обожаваат оваа навика. Ако и вие обожавате секојдневно да ...
сите 42 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го обелодени вториот шестмесечен извештај за својата работа. Со оглед на фактот дека сè уште не е ...
сите 134 | | | прочитана: 833 | веќе видена

Денеска во 13:30 часот, ќе се сретнe раководството на поличиките партии СДСМ и Беса. Според информациите на ТВ21, претседателите на партиите ќе ги финишираат ...
сите 256 | | | веќе видена

Четиригодишно девојче одело речиси осум километри низ сибирска тајга полна со мечки и волци за да ѝ помогне на својата баба која била на умирање, објави RT, ...
сите 5 | | | веќе видена

Пронаоѓачот на литиум-јонските батерии, 94 годишниот Џон Гуденаф, дојде до ново важно откритие – стаклени батерии кои можат значително да го подобрат проблемот ...
сите 2 | | | веќе видена

next