ТВ Орбис

Сигурно многупати досега сте прочитале дека боите можат во голема мера да влијаат на вашиот живот, на тоа како се чувствувате, па дури и на тоа како се ...
сите 12 | | | веќе видена

Светските медиуми го следат секој чекор на британското кралско семејство , особено на помладите членови. Овие денови во центарот на вниманието се најде принцот ...
сите 17 | | | веќе видена

Навивачката група на Пелистер, „Чкембари“ преку соопштение се пожали на репресија од МВР која трае веќе подолго време а кулминира со приведување на нивни ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, ја прекинува работната посета на Азербеџан и се враќа во Македонија. Иванов ја одложил и посетата на ...
сите 191 | | | прочитана: 1283 | веќе видена

Ректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ од Битола, Сашо Коруновски, и претседателот на Државната комисија за спречување на корупција -ДКСК, Игор ...
сите 6 | | | веќе видена

Демонстранти пред Апелациониот суд во Скопје се собраа на протест против притворот за Сеад Кочан. Се очекува денеска од овој суд да се произнесат по жалбата на ...
сите 126 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател, Мишел Темер со семејството се одлучил да ја напушти неговата службена резиденција во бразилската престолнина Бразилија поради лошите ...
сите 2 | | | веќе видена

next