ТВ Орбис

На некои луѓе дремката им е неопходна со цел да може да функционираат. Некои пак едноставно ја обожаваат оваа навика. Ако и вие обожавате секојдневно да ...
сите 42 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го обелодени вториот шестмесечен извештај за својата работа. Со оглед на фактот дека сè уште не е ...
сите 134 | | | прочитана: 833 | веќе видена

Денеска во 13:30 часот, ќе се сретнe раководството на поличиките партии СДСМ и Беса. Според информациите на ТВ21, претседателите на партиите ќе ги финишираат ...
сите 256 | | | веќе видена

Четиригодишно девојче одело речиси осум километри низ сибирска тајга полна со мечки и волци за да ѝ помогне на својата баба која била на умирање, објави RT, ...
сите 5 | | | веќе видена

Пронаоѓачот на литиум-јонските батерии, 94 годишниот Џон Гуденаф, дојде до ново важно откритие – стаклени батерии кои можат значително да го подобрат проблемот ...
сите 2 | | | веќе видена

Проф. Костадин Пушара е избран за почесен член на Македонското научно друштво – Битола. Изборот се направи на јавниот акдаменски настан што се одржа во НУУ Б ...
сите 96 | | | веќе видена

Пијана жена во германскиот град Диселдорф со автомобилот ја пробила заштитната ограда на надвозникот, слетала со возилото на железничка пруга и продолжила да ...
сите 7 | | | веќе видена

Професор д-р Костадин Пушара-професор емиритус, по потекло од Црна Гора, е избран за почесен член на Македонското научно друштво, МНД-Битола… На јавниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, претпладне во источните делови со локален дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ...
сите 227 | | | веќе видена

Вања Лазарова, легендарната пејачка на изворни народни песни, доајен на македонската народна музика, почина денес во Скопје. Имаше 86 години. „Со маки сум се ...
сите 118 | | | веќе видена

next