ТВ Орбис

Данците кршат чинии, Јапонците се кикотат, Бразилците носат бело, Шпанците јадат грозје, а Србите прасечко – сето ова во името на благосостојбата во новата ...
сите 5 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Собранието ги верификуваше мандатите на сите 120 пратеници. На седницата не присуствуваа пратениците од ДПА, а иако поканет не дојде ниту претседателот Ѓорге ...
сите 67 | | | веќе видена

Веројатно како повеќето луѓе, парфемот го нанесувате на вратот и на зглобовите од рацете, но тука мирисот не се задржува подолго. Експертите открија каде треба ...
сите 4 | | | веќе видена

Психотерапевтката Леоноре Павлиц, не воведува во поимот сексуална интелигенција и не советува што се треба да направиме за да провериме дали сме сексуално ...
сите 3 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора средствата што се собраа во рамки на проектот Ајвар5к ги донираше на здружението за деца со церебрална парализа „Емануел ...
сите 2 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола,Ви препорачува да ги почитувате следните совети: НЕ КОНЗУМИРАЈТЕ АЛКОХОЛ ВО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ- АЛКОХОЛОТ Е ГЛАВНА ПРИЧИНА ЗА ...
сите 4 | | | веќе видена

2 јануари – Саудиска Арабија егзекутира 47 обвинети терористи, меѓу кои е и шиитскиот свештеник Шеик Нимр ал-Нимр 4 јануари – Колумбискиот Гемолошки институт ...
сите 9 | | | веќе видена

next