ТВ Орбис

Судот незаконски, пред правозилноста на Решението за притвор против осомничениот Сеад Кочан издал наредби за притворање и за издавање потерници што претставува ...
сите 215 | | | веќе видена

Холандската полиција, во текот на ноќта, ги растера демонстрантите, приврзаници на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, од пред турскиот конзулат во ...
сите 30 | | | веќе видена

Јапонскиот производител на автомобили Нисан, повлекува над 54.000 возила поради проблем со страничните воздушни перничиња тип и перниците инсталирани внатре во ...
сите 12 | | | веќе видена

Нападите кон новинарите не престануваат. Денеска со рекација излегоа и новинарските здруженија од Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Косово и ...
сите 7 | | | веќе видена

Ни трага ни глас засега од Сеад Кочан. МВР издаде и меѓународна потерница за сопственикот на „Трансмет“ и Телевизија Нова. Тој е првоосомничен во случајот кој ...
сите 25 | | | прочитана: 996 | веќе видена

„Педесет нијанси сиво“ е насловот на фотографија од некоја од битолските улици, каде се гледа неколку пати крпен и прекрпен дел. Деновиве нејзиното објавување ...
сите 2 | | | веќе видена

Сеад Кочан, сопственикот на ТВнова во четвртокот наутро ја напуштил Македонија преку границата на Табановце и заминал во непознат правец, дознава НОВА од ...
сите 253 | | | прочитана: 650 | веќе видена

Сопственикот на градежната компанија „Трансмет“ и ТВ Нова според последните информации се уште не е достапен за полицијата. Министерството за внатрешни работи ...
сите 35 | | | веќе видена

Жесток старт на 63-тата седница на Советот на Општина Битола донесоа предлозите на дел од советниците од опозицијата, кои побараа дополнителни точки на дневен ...
сите 2 | | | веќе видена

Знамето што пред четврт век се крена тука, на Рамна Нива, претставуваше јасна и недвосмислена порака дека ова е територија на суверена и независна држава. ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска рече дека „нема да воведуваат нови пракси“ и ќе го чекаат претседателот Иванов да и го даде мандатот во рок од 10 ...
сите 6 | | | веќе видена

next