ТВ Орбис

Втора година по ред пролетните месеци носат неочекувани возбудувања околу Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. Ланската пролет, во ...
сите 36 | | | веќе видена

Тематски изложби , литературни читања, музички перформанси и други активности се дел од програмата во одбележувањето на 72 роденден НУУБ Св. Климент ...
сите 14 | | | веќе видена

Осма година по ред, Македонија се вклучува во одбележувањето на најголемата светска еколошка акција Часот на планетата Земја, кога во 20:30 часот по локално ...
сите 116 | | | веќе видена

Зајакнувањето на капацитетите за колективното преговарање и договарање како и утврдувањето на нови начини за зачленување на нови членови во синдикалните ...
сите 30 | | | веќе видена

НК за КР Демир Хисар поднесе кривична пријава против Л.З. (58) од Битола, благајник во ЈКП „Комуналец“ Демир Хисар, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 69 | | | веќе видена

Руската пејачка Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев. Од Украина доби 3 – годишна забрана за влегување во земјата, пренесува Макфакс. ...
сите 76 | | | веќе видена

Центарот за филм-Битола, денес на прес конференција ги претстави сопствените мотиви за основање и пријавување да бидат организатори на фестивалот на филмската ...
сите 36 | | | веќе видена

Искривената слика за совршено семејство, детските трауми, емигрирањето како начин за решавање на животниот пат, кариерните прашања се само дел од проблемите ...
сите 81 | | | веќе видена

Фирмата за земјоделска механизација Евро стил од Битола продолжува на македонските земјоделци да им ја доближува најдобрата механизација за нивните потреби. ...
сите 5 | | | веќе видена

next