ТВ Орбис

Североисточна Бугарија е парализирана од големи снежни наноси. Затворени се двата главни автопати, скоро сите патишта во тој дел на Бугарија се блокирани, а ...
сите 9 | | | веќе видена

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: На патот Штип-Велес на м.в Три Чешми сообраќајот е во прекин бидејќи ТМВ го попречиле патот, ...
сите 578 | | | веќе видена

Големите христијански празници Бадник и Божиќ нашите предци ги користела за да дознаат какво време ќе има во текот на целата година и тоа со помош на кромид. ...
сите 9 | | | веќе видена

Делови од Европа се во сообраќаен хаос. Ниските температури и обилните врнежи од снег ги блокираа патиштата и предизвика неколку сериозни несреќи и бури ...
сите 23 | | | веќе видена

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес е отворен за сообраќај по една коловозна лента, само за патнички возила, а сообраќајот на патниот правец Велес ...
сите 14 | | | веќе видена

Сообраќајот на патните правци Скопје – Велес и Велес – Скопје е во прекин за сите видови на возила, поради излизгани и попречени возила, пишува Плус Инфо. Од ...
сите 758 | | | прочитана: 2294 | веќе видена

next