ТВ Орбис

После „зимскиот сон едвај сте го дочекале будењето со температурите над нулата, но наместо активен ден во природа, главоболката ве привлекла за креветот. ...
сите 5 | | | веќе видена

Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои шест Оскари на 89-та церемонија на доделувањето на наградите на Американската академија за филмска уметност и наука: за режија, ...
сите 60 | | | веќе видена

Американсата актерка Мерил Стрип во саботата го обвини дизајнерот Карл Лагерфелд дека ѝ ја упропастил вечерта на доделувањето на најпрестижните филмски награди ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 1,4 милиона домаќинства во чилеанската престолнина Сантјаго вчера останаа без вода за пиење заради поројните дождови, што се излеаја над централниот дел на ...
сите 20 | | | веќе видена

Вчера во 16,00 часот пожарникарот Ш.И од Ресен вработен во теренската противпожарна единица Ш.И.пријавил во полициската станица во Ресен дека на м.в„Требеница” ...
сите 68 | | | веќе видена

Бура предизвика поплави во одредени делови на Рисна и Будва, а помала штета е нанесена и во Подгорица. Во Будва голем број автомобили останаа заглавени во ...
| | веќе видена

Известувањето кое беше испратено до медиумите Ви го пренесуваме во целост. Постапувајќи по одлуката на Агенцијата за Електронски комуникации со која не е ...
сите 64 | | | веќе видена

next