ТВ Орбис

Речиси сигурно камион кој се движи во спротивна насока кон нас, на многумина ќе ни се отсечат нозете од паника и страв. Сепак, возачот чија снимка ќе ја видите ...
сите 7 | | | прочитана: 958 | веќе видена

За стара Нова година и Василица адетите налагаат вртење на мазник. По новогодишните славења и оваа недела исполнета со славење. Овој пат богата трпеза ...
| | веќе видена

Со големи василичарски огнови, богата трпеза, мазник со паричка и колбаси се прослави Василица или Православна Нова Година во општина Новаци.Ова е една ...
сите 23 | | | веќе видена

Германските власти најавуваат дека за два месеци ќе почнат да враќаат новопримени мигранти, чија прва дестинација во Eвропската унија е Грција. Портпаролот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Таа е млада, убава, згодна.По ништо не се разликува од другите урбани девојки, освен по својата професија.Оваа скопјанка е „продавачка на љубов“. За разлика од ...
сите 62 | | | прочитана: 1990 | веќе видена

Еве решение кое ќе ја чува топлината во вашиот дом и ќе ви заштеди пари… Можете да ја потрошите целата енергија и да се трудите да го загреете домот, но вашите ...
сите 7 | | | веќе видена

Најпрвин паранормалната ситуација ја снимил додека таа играла со кукли во својот дом. Скриената камера во куќата фатила момент на кој се гледа како косата на ...
сите 7 | | | веќе видена

Вевчанскиот карневал е уличен театар без режија за кој маските не се знаат до почетокот на манифестацијата, со исклучок на традиционалните Зет, Невеста и ...
сите 75 | | | прочитана: 1866 | веќе видена

Со мазник со паричка денеска во просториите на Телевизија Орбис беше прославен христијанскиот празни Василица, односно доаѓањето на православната Нова година, ...
сите 66 | | | веќе видена

Палачинките се десерт без кој многумина не би можеле да живеат, дури ни за време на диетата Потребни состојки: 45 грама овесни снегулки 55 грама кокосово ...
сите 22 | | | веќе видена

next