Архива на вести за 12 Јануари 2017

Грипот е популалрна болест. Минатата година донесе резултати од некои нови истражувања со што се смени мислењето за грипот. Иако сигурно многупати во животот ...
сите 6 | | | прочитана: 2132 | веќе видена

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ во емисијата на Огнен Амиџиќ откри дека 2017-та ќе биде фатална за многу бракови на естрадата. Оваа година ќе биде пресудна за ...
сите 8 | | | прочитана: 1368 | веќе видена

Катерина Грујиќ со фотографијата која ја објави на својот Инстаграм профил придизвика гласини дека омажила за Немања Бухa. Отакако Кача се пофали со скaпиот ...
| | прочитана: 1332 | веќе видена

Грипот ги зеде првите жртви. Две деца на возраст од 3 и 4 години починаа на Детската клиника во Скопје. И кај двете деца грипот предизвикал воспаление на ...
сите 55 | | | прочитана: 1234 | веќе видена

Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем ...
сите 7 | | | прочитана: 1204 | веќе видена

Демократската унија за интеграција испрати демант за веста „Жешка седница на ЦП на ДУИ: Мнозинството контра Ахмети, Незири и Груби“ . Реакцијата на партијата ...
сите 56 | | | прочитана: 1173 | веќе видена

Познатиот македонски пејач Димитар Андоновски ситно брои до моментот кога ќе стане татко. Тој на својот Фејсбук профил објави фотографија како го бакнува ...
сите 10 | | | прочитана: 997 | веќе видена

Селена Гомез го запали Инстаграм со фотката на која позира за модниот фотограф Мерт Алас, облечена само во жолта танга. Или поточно, соблечена само по танга. ...
сите 26 | | | прочитана: 973 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози наместа со остатоци од снег на коловозите. Забрана за движење на тешки товарни ...
сите 392 | | | прочитана: 848 | веќе видена

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и малку потопло во текот на денот со умерен ветер од јужен правец. Попладне на ...
сите 387 | | | прочитана: 775 | веќе видена

Хајди Клум повторно жари и пали. Германската манекенка ужива на Мајами со ново момче Вито Шнабел. Таа уште еднаш покажа дека има витко тело, но овој пат се ...
| | прочитана: 762 | веќе видена

Шкорпија Таа е најсексапилниот знак од сите зодијачки знаци. Доколку некогаш сте запознале шкорпија, знаете дека таа има неодолива моќ на привлекување. ...
сите 7 | | | прочитана: 728 | веќе видена