Архива на вести за 12 Јануари 2017

Vive брендот е добро познат во светот на технологијата, но нема никаква врска со смартфони. Сепак, не би било никакво изненадување ако HTC го искористи успехот ...
сите 4 | | | веќе видена

Комисијата за надворешни работи на американскиот Сенат синоќа усвои резолуција со која се поддржува членството на Црна Гора во НАТО.Како што јави ТАСС, ова е ...
сите 15 | | | веќе видена

Пред една година почина легендарниот музичар Дејвид Боуви. Музичката легенда имаше 69 години и долго време се бореше со ракот, па на крајот ја загуби тешката ...
сите 2 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ организираше сопствен хуманитарен настан во Мелбурн, за да обезбеди средства за неговата фондација која го помага раниот развој ...
сите 230 | | | веќе видена

Мевлудин Дуванчиќ важи за балкански Нострадамус. Тој погодува буквално се. Успеа да погоди кога Халид Бешлиќ имаше сообраќајка и кога докторите велеа дека нема ...
сите 7 | | | веќе видена

Американски Apple веќе ги развива своите паметни очила, а се очекува дека таквите VR очила ќе бидат претставени веќе оваа година. Блогерот Роберт Скобл открива ...
сите 10 | | | веќе видена

 Моментално во Истанбул луѓето се сведоци на најниските минусни температури, замрзнувања и снежни покривки. Последната ваква зима ја паметат во 2009-та ...
сите 3 | | | веќе видена

Димитар Андоновски ужива во брачниот живот со прекрасната Христина и во очекувањето на нивното прво дете. Неговата сакана влегува во деветтиот месец од ...
сите 7 | | | веќе видена

Овен Доколку почуствувате дека сте во вишок со емоции не го трошете вашето чуство пред првата личност која ќе ви се најде при рака. Обидете се да бидете ...
сите 24 | | | веќе видена