Канал8

25.05.2017 Здружението на граѓани „Еко Логик“ од Скопје во ОУ „Раде Кратовче“ го реализира проектот насловен „Вело родео“. Кочанското училиште е едно од 10-те ...
сите 5 | | | веќе видена

25.05.2017 Фудбалските третолигаши од источниот регион го искористија празничниот ден и во средата го одиграа последното, 30. коло од овогодишното првенство. ...
| | веќе видена

25.05.2017 Некогашните Tитови пионери, денешни пензионери од Кочани не го заборавија 25 мај. Според нив, тоа е еден од најубавите денови во месецот, кога во ...
сите 13 | | | веќе видена

23.05.2017 Подготвителните активности за почеток на проектот за изградба на колекторот и станицата за прочистување на отпадни води во Кочани се завршени. ...
сите 12 | | | веќе видена

23.05.2017 Младите борачи на “Спартак“ имаа успешен настап на последното Државно првенство за сениори и кадети што се одржа во Велес, при што освоија две ...
сите 3 | | | веќе видена

22.05.2017 Осум награди од кои две гран-при освои тимот ученици од ОУ „Никола Карев“ на 9. Марковденски средби за деца и поети што се одржа во Бачка Топола, ...
сите 5 | | | веќе видена

18.05.2017 Младите фудбалери на “Фудбал старс“ од Кочани го докажаа својот талент и квалитет и заслужено се најдоа меѓу најдобрите пионерски екипи во ...
сите 19 | | | веќе видена

17.05.2017 Ученици од Основното музичко училиште „Ристо Јуруков“ кои изучуваат виолина, флејта и хармоника освоија вредни резултати на Државниот натпревар по ...
сите 14 | | | веќе видена

17.05.2017 Привремен зафат на Брегалница од кој, преку јаз, треба да се полнат ниви покрај локалниот пат кон Кучичино е изграден нелегално и без согласност од ...
сите 9 | | | веќе видена

16.05.2017 Вештите раце на кочанските жени се наградени на републичко ниво. На манифестацијата „Вешта жена“, што викендов се одржа во Тетово, нашата ...
сите 5 | | | веќе видена

16.05.2017 И покрај предупредувањата и преземените превентивни мерки од страна на вработените во водостопанската подружница “Брегалница“, сопственици на ...
| | веќе видена

next