Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ги изведоа едни од најлошите пенали во историјата. На пријателскиот меч во САД, по регуларните 90 минути беше 1:1, па мораше ...
сите 14 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Скопје и Македонија ќе бидат и на безбедносен тест за време на одржување на Суперкупот на Европа, на 8 август. Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе играат во ...
сите 102 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Шансата за осминафиналето дефинитивно ќе ја бараме на утрешниот дуел против Бразил (доколку „кариоките“ ја победат Буркина Фасо вечерва) во рамките на ...
сите 149 | | | прочитана: 304 | веќе видена

Дали да се радуваме или да „плачеме“, ова е прашањето на кое треба да одговори македонската кошаркарска федерација. Ниту оваа година, не можеме да се пофалиме ...
сите 11 | | | веќе видена

Со две победи и еден пораз малдите македонски ракометни репрезентативци го очекуваат денешниот меч против Шпанија, на Светското првенство за играчи до 21 ...
сите 149 | | | веќе видена

next