Изјава, Благој Бочварски, претседател на Комисија за транспорт и врски Селце, 20.01.2017 Денеска дојдовме во село Селце за да им помогнеме на граѓаните коишто ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство подготви 27 стандардизирани проекти за изградба на сточарски фарми, мандри и силоси и за подигнување ...
сите 72 | | | веќе видена

Во јануари минатата година (2016), големо внимание и полемика предизвика посетата на тогашниот премиер Никола Груевски на САД. По средбата со потпретседателот ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога институциите не водат грижа за граѓаните, ние сме овде да помогнеме. Патот кон Селце ќе биде исчистен. Македонија наскоро ќе има институции во служба на ...
сите 14 | | | веќе видена

Целиот свет ја исчекува денешната инаугурација на 45-тиот американски претседател Доналд Трамп. Покрај контроверзниот милијардер ќе стои и неговата сопруга ...
сите 53 | | | веќе видена

Ново видео на Странски служби: „Шутка не ти бега Никола“ ечеше во снежниот Градски парк! „Нашето комбе беше вчера во Градски Парк и го сними поздравот со песна ...
сите 4 | | | веќе видена

Секоја недела дури 200.000 луѓе откриваат дека имаат мултиплекс склероза (МС). Дури 2,5 милиони луѓе низ светот живеат со оваа болест. – Мултиплекс склероза е ...
сите 3 | | | веќе видена

Избраниот американски претседател Доналд Трамп, кој во четвртокот допатува со воен авион во Вашингтон каде во петок ќе ја положи заклетвата за 45-ти ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево се сретна со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, информираа од СДСМ. Во соопштението се наведува дека ова е прва средба на ...
сите 128 | | | веќе видена

Италијанските спасувачки служби соопштија дека повеќе лица загинаа откако лавина затрупа хотел, во регионот Абрузо, која според првичните информации била ...
сите 144 | | | веќе видена

Џанпаоло Парете е еден од преживеаните од хотелот кој синоќа беше затрупан од снежна лавина, но неговата сопруга и децата се уште се наоѓаат под снегот. Парете ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска, присуствуваше на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление – Водици во Струмица. Претседателот ...
сите 419 | | | прочитана: 313 | веќе видена

next