Во изјава за српската Пинк телевизија, перјаницата на ВМРО ДПМНЕ Ивона Талевска безочно лаже дека насилството во Парламентот почнало откако обезбедувањето на ...
| | веќе видена | слични

-Ужас, се познаваше дека се обучени, професионалци, службени лица или криминалци од една страна и наркомани и постари лица со очигледен ментален проблем. ...
сите 2 | | | веќе видена

Советниците и членови од комисијата за земјоделство од СДСМ-Битола деновиве беа на терен со мештаните од селата Цапари и Ротино. Ситуацијата е повеќе од ...
сите 159 | | | веќе видена

Човекот кој попладнево со секира убил куче во центарот на Скопје, во скопската населба Дебар Маало, веднаш до кафе-барот Радиобар моментално се наоѓа во ...
сите 42 | | | веќе видена

Државниот министер во германското МНР, Михаел Рот, со досега најдиректна порака од сите осуди кои дојдоа од меѓународната заедница, ги прогласи насилниците за ...
сите 4 | | | веќе видена

Дојде до таму што треба да почнеме од елементарните факти. Имено: 1. Македонија со Груевски како парламентарна демократија е мртва. 2.: Никола Груевски постои. ...
сите 262 | | | прочитана: 1456 | веќе видена

Имам потреба си кажам, дека мојот најдобар студент на Полициската академија и колега Павле Богоевски, храбро ги поднесе сите удари на својот грб, за да заштити ...
сите 12 | | | веќе видена

Втор ден блокади на стариот пат Велес – Градско. Со трактори и механизација, земјоделците од овој регион и денеска го изразија својот револт од односот на ...
сите 159 | | | веќе видена

Прес конференција, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ и пратеник, СДСМ поседуваме сериозни докази коишто упатуваат на тоа дека во четвртокот во Собранието беше ...
сите 107 | | | веќе видена

Целиот напад на Шекеринска можете да го видите од видеото на Радио Слободна Европа, почнувајќи од 1:10. Со овој удар на Шекеринска и е пукната главата. Кога ...
сите 17 | | | веќе видена

СДСМ на својата Фејсбук страница објави видео со снимки од „црниот четврток“ кое завршува со порака до Никола Груевски и Сашо Мијалков кои ги посочува како ...
сите 11 | | | веќе видена

next