Сеад Кочан утрово се појави на распит во Специјалното јавно обвинителство. Во придружба на неговиот адвокат, Никола Додевски, првосомничениот во случајот ...
сите 240 | | | веќе видена

Фенг шуи тест ќе ви помогне да откриете дали во вашиот дом владее позитивна или негативна енергија, а се прави со помош на пламен од свеќа. Со ова се проверува ...
| | веќе видена

Ливија е 80-годишна бабичка на која и било потребно освежување во животот. Затоа одлучила да ја праша својата внука дали има време да ја среди и стилизира, ...
| | веќе видена

На социјалните мрежи се појави уште едно видео, на кое уште појасно може да се види како докторот Сашо Василевски , актуелен пратеник од ВМРО-ДПМНЕ ги отвора ...
сите 37 | | | веќе видена

Висок функционер на македонските безбедносни служби бил известен од српските колеги дека советникот од амбасадата на Република Србија Горан Живаљевиќ бил ...
сите 330 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денес се обрати на лидерите на самитот на НАТО во Брисел. Сакајќи да си направи пат до генералниот секретар на НАТО, ...
сите 150 | | | прочитана: 504 | веќе видена

Тајната на долговечноста е во еден оброк дневно, тврдат јапонските стручни лица . Се јаде само еднаш дневно, и тоа по можност вечера. Нутриционистите ширум ...
| | веќе видена

Словенечката актерка и пејачка Тања Рибиќ е во среќен брак со Бранко Ѓуриќ Ѓуро, кој нашата публика го знае од многу филмски и телевизиски остварувања, а сега ...
сите 8 | | | веќе видена

Изјава за медиуми, Александар Кирацовски, потпретседател на СДСМ Скопје, 25.05.2017 На 27 април не се случи само насилство во Собранието, туку се случи и ...
сите 137 | | | веќе видена

„Беверли Хилс“ беше една од најпопуларните серии кои некогаш се давале на нашите телевизии. Покрај тинејџерската публика, американската серија ја гледаа и ...
сите 3 | | | веќе видена

Денешното судско рочиште за тужбата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и Муса Џафери против ексразузнавачот Слободан Богоевски се одложи за 4 јули. Причината е тоа ...
сите 37 | | | веќе видена

next