На конститутивната седница што ќе се одржи во понеделник, се очекува да се избере новиот спикер. Талат Џафери од ДУИ, синоќа, за емисијата КЛИК ПЛУС на ТВ21 ...
сите 53 | | | прочитана: 1276 | веќе видена

Нов претседател на Собранието на Република Македонија ќе биде кандидатот на ДУИ Талат Џафери, потврди портпаролот на ДУИ Бујар Османи посочувајќи оти така било ...
сите 556 | | | прочитана: 448 | веќе видена

Бавноста со која Македонија се враќа во институционален колосек и натаму е загрижувачка за стабилноста на земјата и за нејзиниот развој, велат за Дојче веле ...
сите 556 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнето се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ. На состанокот се разговараше за потребата од што ...
сите 556 | | | веќе видена

Земјоделците, најверојатно ќе почнат да ги добиваат субвенциите од почетокот на наредната недела. Тие чекаа една недела, директорот на Платежната агенција, ...
сите 22 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преговарале и ги прифатиле скоро сите барања на ДУИ опфатени во албанската платформа, вечерва потврди уште еднаш, потпретседателот на ДУИ, Невзат ...
сите 17 | | | прочитана: 232 | веќе видена

Чисти етнички политички партии со валкан долен веш се во исчезнување. Ова се последни издувувања на криминалот зад национализам. Македонецот доцни во се, како ...
сите 4 | | | веќе видена

Во 24 Отворено, Шеќеринска, Бесими и Димитров одговараат, како Македонија ќе се врати на европскиот пат? Македонија, од земја лидер на Западен Балкан до слепо ...
сите 9 | | | веќе видена

По тридневни натегања во Собранието на кооринацијата меѓу пратеничките групи, предмалку е договорено претседателското место во Комисијата за прашања за избори ...
сите 556 | | | веќе видена

По пауза од еден час дадена за дополнителни консултации, во Собранието на Република Македонија продолжи координативната средба за собраниската Комисија за ...
сите 556 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство најави дека во текот на наредните денови ќе поднесат обвинителен акт за предметот познат како „Транспортер“ во кој ...
сите 66 | | | прочитана: 488 | веќе видена

СЈО денеска отвори четири нови истраги. „Второотворената истрага, која се води под името „Триста“ опфаќа дејствие на извршување на едно кривично дело – ...
сите 44 | | | веќе видена

next