Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балканскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат ергени од ...
сите 10 | | | веќе видена

Денешниот празник е еден од базичните настани за Црквата. Сега се наоѓаме во средината на Страдалната седмица, седмица која е полна со важни настани за ...
сите 20 | | | веќе видена

Триесет дена притвор и кривична пријава заработи осмничениот Бобан С. за грабежот во НЛБ банка соопшти министертсвото за внатрешни работи. МВР обелоденени дека ...
сите 76 | | | прочитана: 3963 | веќе видена

Власта во заминување со техничка одлука го скратиле здравствениот буџет за инсулинсла терапија, и со оваа одлука на 46.000 пациенти на инсулинска терапија им е ...
сите 13 | | | веќе видена

„Како родител, но и како политичар, јас верувам дека ниту едно дете во Македонија не смееме да дозволиме да биде заборавено. Затоа што секое дете ни е важно ...
сите 4 | | | веќе видена

Изјава за медиуми, Драги Давчевски, координатор на советничка група на СДСМ и коалицијата во Град Сkopje Почитувани, СДСМ и коалицијата во Советот на Град ...
сите 19 | | | веќе видена

Во 2012 година не ни дозволивте да бидеме опозиција, денес не ни дозволувате да бидеме власт. Како да зборуваме на рамноправна основа, рече пратеникот од СДСМ, ...
сите 4 | | | веќе видена

Прес конференција Горан Козаров , советник во Општина Битола Почитувани: Изминативе 3 години реализиравме огромен број на пресови и протести, жестоко ...
сите 12 | | | веќе видена

Соопштени на СДСМ: Република Македонија е парламентарна демократија. Постои парламемтарно мнозинство од 67 пратеници и тие имаат право и должност да ги изберат ...
сите 217 | | | веќе видена

Прочитајте ги скриените желби на вашиот партнер врз основа на неговиот хороскопски знак… Овен – Сака да биде прв секогаш во се, да победува и да биде лидер, ...
| | веќе видена

Македонското Специјално обвинителство е нешто револуционерно за Балканот, пишува австрискиот весник Стандард, дополнувајќи дека тое е материјализација на ...
сите 20 | | | веќе видена

Прес конференција, Дејан Павлески, претседател на Комисијата за локална самоуправа на СДСМ Почитувани граѓани, Незаконски и недозволиво е насилно да се носат ...
сите 31 | | | веќе видена

next