Петра и Матија Мујкиќ од Копривница неодамна се заколнаа на вечна љубов пред своите најблиски, а нивната среќа ја овековечи студио DaVu Weddings , пшува ...
сите 5 | | | прочитана: 473 | веќе видена

Ова им го препорача пратеникот на СДСМ, Курто Дудуш, на граѓаните Роми, кои гласаа за него, како за свој претставник во Собрание. Но премиерот, Зоран Заев, ...
сите 54 | | | веќе видена

Локалната власт на општина Валандово изминатите неколку месеци се обидува да го опструира и го опструира донесувањето на одлуката за референдум на локално ниво ...
сите 34 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека Македонија е силно сконцентрирана на европската агенда при што веќе во следните пет ...
сите 166 | | | веќе видена

Најуспешниот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер, го освои својот деветти пехар на АТП турнирот во Хале. Швајцарскиот ас во денешното финале со убедливи 2-0 ...
сите 10 | | | веќе видена

олема трагедија се случи утринава околу 10 часот во скопското село Глумово. Жртва на трагедијата е Авдиљ Сулејмани, човек омилен во селото, кого сите го знаат, ...
сите 24 | | | прочитана: 1939 | веќе видена

Со признавањето на македонската држава, Бугарија го признава и македонскиот јазик , изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, ...
сите 17 | | | веќе видена

Тензично на граничниот премин Богородица – за влез во Грција денеска главно македонски и туристи од Србија чекаа со саати. Поради продолжениот викенд, стартот ...
сите 59 | | | прочитана: 392 | веќе видена

Фирмата „Атриум“ од Вевчани, сопственост на братот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, склучила договор за варосување на помошните простории во ...
сите 68 | | | веќе видена

next