За ДУИ е важна Платформата на Албанците и важен е начинот како тој договор ќе го реализираме. Во текот на денот од дебатата ќе поминеме на поконкретни ...
сите 271 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Централното претседателство на ДУИ во проширен состав се собра денеска во седиштето на партијата во Мала Речица, за да решава за можната коалиција со ...
сите 310 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Ова парче мебел е старо повеќе од 200 години и вистински пример е на европска изработка на мебел. Не само што изгледа убаво туку овој креденец има многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на семафорите во близина на трговскиот центар „Лептокарија“ во Скопје, пред околу еден час, ...
сите 43 | | | прочитана: 732 | веќе видена

Ѕвездата на тинејџерската серија „Округот Оринџ“ соседите ја забележале како виси на оградата во дворот, облечена само во кошула, и како вреска. Таа мрморела и ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп и британскиот премиер Тереза Меј се сретнаа денеска во Белата куќа со цел да ги обноват, како што рече Трамп „специјалните ...
сите 138 | | | веќе видена

На денешната изјава на Тереза Меј која го повика Трамп да ги обноват „специјалните односи“ меѓу Британија и САД, Стив Бел, карикатуристот на Британски ...
сите 138 | | | веќе видена

Околу пет часа траеа средбите на првиот човек на ДУИ Али Ахмети со потпретседателите на неговата партија во Мала Речица и за сега се уште нема конечна одлука ...
сите 298 | | | прочитана: 486 | веќе видена

Некогаш многу одамна си живеел еден стар, но мудар самурај. Тој имал група млади ученици кои ги подучувал на воени вештини, но и на мудрости. Еден ден, за ...
| | веќе видена

Дејвид Лабан, претседателот на американската Асоцијација на јавни обвинители, смета дека формирањето на Специјалното обвинителство е само прв чекор во ...
сите 25 | | | веќе видена

Реков нема да се правдам, а ова е за нештата да бидат појасни: Ја изгубив мајка ми на 23 год, во врвот на мојата кариера. Околностите беа такви што останав ...
сите 3 | | | веќе видена

next