Парламентарните партии на Албанците дебатираа за декларацијата на Албанците и како понатаму ќе се одвиваат средбите, изјави по денешната средба со лидерот на ...
сите 20 | | | прочитана: 408 | веќе видена

ДУИ го врати во СДСМ нацрт-законот за албанскиот јазик, а во прилог има и свое мислење за неколку клучни прашања кои се однесуваат на неговиот статус, ...
сите 64 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Денеска учествував во дискусија на Глобалниот Самит на жени лидери 2017. Продолжува меѓународниот дијалог за унапредување на женското лидерство, детектирање на ...
сите 86 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев потврди дека доцна синоќа од ДУИ добиле документ со предлог решенија за Законот за употреба на јазиците. Тој додаде дека лично не ...
сите 76 | | | веќе видена

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во „Медиа принт“ Македонија“ МПМ дознава „Призма“ . Целта на СЈО била да истражуваат дел од ...
сите 95 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Струмичката градежна компанија „Жикол“ има неколкудецениска традиција, меѓутоа од 2012 година почнува ново поглавје на компанијата, имајќи предвид дека оттогаш ...
| | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети се поклони пред Двоглавиот орел. Од потпретседателката тројка на партијата, меѓу кои е и градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, ...
сите 2 | | | веќе видена

Читам, ми доаѓаат во инбокс разни писаниа напишани во еден здив! Пишувајки на фк-ов често пати не сме свесни каков ефект можат да постигнат нашите писаниа. Не ...
сите 12 | | | веќе видена

Прес конференција, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Зоран Јолевски, министерот од ВМРО-ДПМНЕ треба да објасни што се зборувало на неговата средба со Дејна ...
сите 63 | | | веќе видена

Албанскиот парламентарец Алдо Бумчи денеска оцени дека политичката криза во Македонија може да се реши само доколку лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се ...
сите 67 | | | веќе видена

Главна преокупација на Коце Трајановски, лани, како и сите години претходно, му бил раскошот и луксузот на Никола Груевски, изјави денеска Дамјан Манчевски, ...
сите 8 | | | веќе видена

next