Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев учествуваше на бизнис форумот, во рамките на Четвртиот Самит за Западен Балкан во Трст, Италијанска ...
сите 260 | | | веќе видена

Предлогот за разрешување на јавниот обвинител, Марко Зврлевски, конечно стаса на дневен ред пред пратениците. Откако се обрати и последниот пратеник пријавен ...
сите 209 | | | веќе видена

Триесет и две годишна тетовка пријавила дека била силувана во продавница. Завчера вечерта во 22.30 часот, на улицата Илинденска во Тетово, пред продавницата за ...
сите 19 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Денес одбележуваме и се сеќаваме на еден мачен ден, за целото човештво, но посебно за бошњачкиот народ. Тоа што се случи во Сребреница пред 22 години е еден од ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, ќе ја предводи високата владина делегација на четвртиот Самит „ЕУ – Западен Балкан“ во рамки на ...
сите 321 | | | веќе видена

Новата Влада донесе над 140 решенија за разрешување директори и членови на управни одбори поставени од претходната гарнитура. Така стартуваше Никола Груевски ...
сите 48 | | | веќе видена

На државен трошок се пазарело во бутици за брендирана гардероба и обувки, спа центри, маркети, аптеки, клубови и плажи. Поранешниот министер за земјоделство, ...
сите 40 | | | веќе видена

Пратениците на СДСМ не се плашат од заканата на Зијадин Села кој изјави дека доколку во првите 100 дена не се изгласа законот за албанскиот јазик, владата ќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денес во Касарната „Илинден“ – Скопје, имаше неформална средба со припадниците на Армијата на Република Македонија ...
сите 18 | | | веќе видена

Соопштение на ФРОДЕМ: Единствената реченица со која во изминативе 11 години се сложивме со Груевски е дека периодот на конструктивноста е дефинитивно завршен. ...
сите 12 | | | веќе видена

Синоќа околу 19,00 часот, на регионалниот пат Градско-Неготино, кај локалитетот „Стоби“, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „КИА“, ...
сите 8 | | | прочитана: 315 | веќе видена

next