Задниот дел на автомобил “ауди 6“ со кочански регистерски таблички е целосно оштетен како последица на пожар, јавува локалната телевизија Канал8 -Кочани. ...
| | прочитана: 210 | веќе видена

Каде да се обратат граганите за да се заштитат од КОСИЊАТА НА ВМРО ДПМНЕ??? Зошто ова не се објави на ТВ???? Командире на П.С Кочани Велковски како тоа нема ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево се сретна со амбасадорот на Р.Албанија во Р.Македонија, Фатос Река. Претседателот Заев го информираше албанскиот ...
сите 26 | | | веќе видена

Давање на мандатот на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на Влада без да презентира дека има мнозинство во Парламентот, се покажа крајно неодговорно, кршење на Уставот и ...
сите 156 | | | веќе видена

Вп вие моменти кога секојдневно се објавуваат информации дека ДУИ е блиску до договор со ВМРО-ДПМНЕ, тројца пратеници од оваа партија му откажале послушност на ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 13 илјади полицајци, ФБИ агенти, тајни агенти и припадници на Националната гарда ги обезбедуваа настаните во Вашингтон за време на инаугурацијата на ...
| | веќе видена

Доналд Трамп својата сопруга ја гледа како предмет, тврди експерт за говор на телото кој го анализирал однесувањето на семејството на новиот претседател на ...
сите 14 | | | веќе видена

Невладината организација „Транспаренси интернешнл“ денеска го објави годинешното рангирање за нивото на корупција во 176 земји. За 2016 година, Македонија го ...
сите 54 | | | веќе видена

Во последните натпревари од четвртфиналето на Светското првенство во ракомет кое што се одржува во Франција, репрезентациите на Хрватска и Словенија изборија ...
сите 6 | | | веќе видена

Во следните неколку денови поради спуштање на уште постудена воздушна маса од североисточна Европа ќе има дополнително заладување на времето кое најмногу ќе се ...
сите 264 | | | прочитана: 320 | веќе видена

next