Откриен идентитетот на малолетникот кој во кругот на општина Карпош вербално ја нападна Магдалена Несторовска, екс шеф на кабинет на министерот Оливер ...
сите 4 | | | веќе видена

Франција со големо внимание ги следи најновите политички случувања во Скопје и апелира за брзо формирање на влада што ќе ги спроведе реформите како предуслов ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов планира за директор на Агенцијата за Разузнавање да постави Албанка, во обид да ги добие симпатиите на Албанците, по изјавите во ...
сите 2 | | | веќе видена

Изјава за медиуми, Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ На сите во Македонија и во меѓународната заедница им стана јасно дека однесувањето и на ...
сите 44 | | | веќе видена

Некогашен познанику Милошоски, немој да лажеш дека заради двојазичноста уште на стартот сте ги одбиле ДУИ за коалиција. Да беше така уште првиот ден ќе ...
сите 2 | | | прочитана: 570 | веќе видена

Не точно, господине Али Ахмети, дека албанските партии не се виновни за кризата во која се најде Македонија. Не обидувајте се да ги ставите во иста торба сите ...
| | веќе видена

Арно странскиот фактор го притиска Иванов да го почитува уставот и да го даде мандатот на Заев за да се формира влада со која државата ќе почне да функционира. ...
| | веќе видена

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, преку Фејсбук реагираше на текстовите на провладините медиуми во однос на неговото интервју за 24 Анализа. Во врска со ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на Чаир и потпретседател на ДУИ, Изет Меџити во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М откри дека ВМРО–ДПМНЕ прифатиле и повеќе од тоа што ...
сите 130 | | | веќе видена

САД се заинтересирани за стабилноста и просперитетот на државите во регионот, порача денеска од Загреб заменик помошникот државен секретар на САД за европски и ...
сите 28 | | | веќе видена

Преку директни и непосредни средби со компаниите од тетовскиот регион, Бизнис Конфедерација на Македонија ќе ги подобрува деловните можности и перспективи на ...
сите 14 | | | веќе видена

Одговор на новинарски прашања, Оливер Спасовски, Генерален секретар на СДСМ П1: Зошто не побарате да се свика Собранието, да се избере претседател на ...
сите 13 | | | веќе видена

next