Прес конференција на Дејан Павлески, претседател на Комисијата за локална самоуправа на СДСМ: Мора веднаш да прекине неразумното однесување на Никола Груевски ...
сите 32 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Ширењето на лажни вести, насилничката реторика и создавањето поделби меѓу граѓаните, само заради заштита на криминалот е најголемото ...
сите 138 | | | веќе видена

Мислам дека земјоделците во Македонија треба да се прогласат за загрозен вид и на тој начин и да се третираат. Јас лично сум за најголеми можни бенефиции за ...
сите 26 | | | веќе видена

Гевгеличани, денес ја имате таа чест да и кажете Не на рударската платформа! Денес излезете сите и гласајте ПРОТИВ Рудници на Смртта во Гевгелија! За еколошка ...
сите 57 | | | веќе видена

Дали банките се должни и имаат обврска според законите во Република Македонија и според меѓународните закони за банкарство да ги известат директните наследници ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали ако едно од децата има направено договор за доживотна издршка без знаење на другите деца на покојникот, тој договор може да се раскине? Одговара Јована ...
сите 11 | | | веќе видена

Околу 2000 граѓани, или над 10% од запишаните гласачи, до 10 часот утрово гласале на референдумот во Гевгелија, на кој граѓаните одлучуваат дали се за или ...
сите 163 | | | веќе видена

Формирани се комисии при Владата на Република Македонија за проценка на штетите на овошните и лозови насади поради неспецифично ниските температури кои ја ...
сите 134 | | | прочитана: 266 | веќе видена

Ден 3. – Денеска на протести излеговме околу 800 души, нешто помалку од вчера кога бевме околу 900, а на телевизија кажаа дека сме биле 6 000. Добро е тоа што ...
| | веќе видена

Изјава за медиуми, Љ.Николовски, пратеник Крани 22.04.2017 Почитувани, Денес како пратеници од коалицијата на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и од ...
сите 36 | | | веќе видена

ЗЕМЈОДЕЛСКА КАТАСТРОФА! Уште не се исплатени штетите од мразот во април 2016 година, за што поднесовме и амандман во Собранието. За жал на овоштарите од ...
сите 13 | | | веќе видена

„Избегав бидејќи бев психички малтретиран од власта, се ми земаа и немав повеќе каде. Ги земав децата и сопругата и побарав спас во Исланд“ Вака ја започна ...
сите 52 | | | веќе видена

next