На 27 април во Собранието се случи политички атентат врз потребите на Албанците, не лично врз мене, рече пратеникот Зијадин Села, лидер на Движењето за реформи ...
сите 149 | | | веќе видена

ЦИВИЛ – Центар за слобода објави ексклузивни фотографии од крвавиот напад на Собранието и обидот за убиство на пратеници од редовите на новото парламентарно ...
сите 99 | | | прочитана: 1145 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по 30. минутното доцнење на отварањето на новата сала во филхармонијата беше пречекан со аплауз. Со неговото доцнење, ја ...
сите 77 | | | прочитана: 1544 | веќе видена

Вечерва се одржа првиот концерт во новата концертна сала на Македонската Филхармонија. Најстариот оркестар главно за класична музика по 73 години од основањето ...
сите 77 | | | веќе видена

Не се познавам со човекот со качулка со кого се прегрнав во собранието, изјави министерката за култура Eлизабета Kанческа Mилевска за ТВ 24 на отворањето на ...
сите 16 | | | веќе видена

Во неговата влада жени ги заземаа позициите на министрите за одбрана, култура, работна сила, спорт, здравство, транспорт…итн. итн. Францускиот претседател ...
сите 53 | | | веќе видена

Oд видеото на ТВ24 погледнете како претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и екс-премиер, Никола Груевски одговара на прашањето, дали е свесен дека повеќе не е премиер, со ...
сите 17 | | | веќе видена

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ...
сите 317 | | | веќе видена

Владата на Никола Груевски во изминатите 11 години откако ја преземаа власта во 2006 година ниту еднаш не излегоа на дуел со политичкиот противник туку ...
сите 45 | | | веќе видена

Eвропската комисија засега не открива кој ќе патува во Брисел на средба со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и за безбедност, Федерика ...
сите 140 | | | веќе видена

next