За Унгарска телевизија тврди и натаму дека не го давал мандатот и дека тоа било како превентивна мерка да не се случеле полоши работи. Не е лошо превентивно ...
сите 4 | | | веќе видена

Џенифер Лопез прв пат јавно проговори за врската со бејзбол ѕвездата Алекс Родригез, во шоуто на Елен Деџенерис. Пејачката рече дека не спиела со него на ...
сите 33 | | | прочитана: 515 | веќе видена

На интернет се појавила снимка од првиот бакнеж на парот кој наскоро можеби ќе биде на чело на Франција – 39-годишниот Емануел Макрон, и неговата 26-години ...
сите 328 | | | веќе видена

Оливер Андонов е назначен за вршител на должност директор на ЈП Јасен кое стопанисува со ловечкиот резерват и го одржува овој простран парк во кој се наоѓаат и ...
сите 25 | | | веќе видена

Треба јасно да му се каже на Груевски: твојот партикуларен (партиски!) интерес не може да биде потврда за никакво натамошно лудување во политиката. Груевски, ...
| | веќе видена

Одговори на новинарски прашања, Љупчо Николовски пратеник на СДСМ во Собранието на Р.М. П1: Кога ќе изберете претседател на Собранието? Секој ден е можен избор ...
сите 168 | | | веќе видена

Прес конференција, Љупчо Николовски, пратеник, Почитувани граѓани, почитувани земјоделци, Само избор на Влада веднаш е решение за проблемот на земјоделците со ...
сите 168 | | | веќе видена

Вознемирувачката вест дека ниските температури во последните денови предизвикаа огромни штети на овошните насади во регионот на Преспа и дека во некои населени ...
сите 115 | | | веќе видена

По тридневното кампување во паркот Жена борец, родителите заедно со лицата со пречки во развојот почнаа собирање потписи за ревидирање на законите со кои се ...
сите 83 | | | веќе видена

next