„Да не заборавиме“ (Lest We Forget). Ова би можел да биде нов политички слоган во Македонија. Вистинските проблеми започнаа кон крајот на 2012 година кога ...
| | веќе видена

Црквата бара ем сплотување на народот кој живее во Македонија ем пребројување. Ваквиот став синоќа од протестот на граѓанската иницијатива за Заедничка ...
сите 12 | | | веќе видена

Обраќање на Осмомартовскиот Марш Оливер Спасовски, Генерален Секретар на СДСМ Гевгелија, 05.03.2017 Почитувани дами, другарки, соборки, добар ден. Ова е ...
сите 40 | | | веќе видена

Обраќање на Осмомартовскиот Марш Зоран Заев, претседател на СДСМ Гевгелија, 05.03.2017 Заев од Маршот на жените: Заедно го збoруваме јазикот на животот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Политичка проценка за извесноста или неизвесноста од одржување на локалните избори и оценка по одлуката на ДУИ за влез во нова Влада. Разговор со политичкиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Професорот на Правниот факултет Љубомир Фрчкоски вчера беше нападнат на паркингот пред Факултетот од двајца напаѓачи. Овој настан денеска го потврди и МВР во ...
сите 41 | | | веќе видена

Во текот на следната седмица или поточно почнувајќи од понеделник територијата на Македонија ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови кои ќе ...
сите 200 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната дебата во емисијата „Отворено“, на Телевизија 24 објасни зошто е неопходно формирање нова влада во Македонија ...
сите 32 | | | веќе видена

Сите понекогаш мислиме дека сме го допреле дното, но најважно е во тој миг да гледаме позитивно на работите и работите ќе се сменат – само прашајте ја Мерил ...
| | веќе видена

Европскиот парламент ќе го одложи гласањето на пленарна седница за Резолуцијата за Република Македонија, доколку земјата следната недела не добие Влада, јави ...
сите 26 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел од македонските политичари бара да дејствуваат одговорно. Тој оценува дека влошувањето на состојбата ...
сите 12 | | | веќе видена

next