Соопштение на СДСМ: Никола Груевски не може да ја спречи правдата. Дојдено е времето за комплетно разобличување на неправдите во Македонија и на сите монтирани ...
сите 67 | | | веќе видена

ко партија го овластивме претседателот Никола Груевски да ги води разговорите за состав на новата влада. Во моментот не сакам да прејудицирам било што околу ...
сите 19 | | | веќе видена

Седум пати помалку пари инвестирани од најавеното и три пати помалку отворени работни места отколку што било ветено, покажува базата на податоци „Странски ...
сите 14 | | | веќе видена

Адвокатите на Зоран Заев, на денешното рочиште за „Поткуп“ го оспорија легитимитетот на обвинителот Владимир Милошевски и до судот приложија одлука на Советот ...
сите 52 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Поканата и присуството на инаугурацијата на новиот Претседател на САД, Доналд Трамп , освен што претставува своевидно признание за придонесот кој Ѓорѓија Џорџ ...
| | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се појави во Основниот суд – Скопје 1, каде се очекува да почне судскиот процес за случајот „Поткуп“, во кој е обвинет за ...
сите 63 | | | веќе видена

Утре (23.01.2017) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. По одделни котлини и понатаму ќе има магла и ниска облачност а во текот ...
сите 298 | | | прочитана: 512 | веќе видена

next