Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во „Медиа принт“ Македонија“ МПМ дознава „Призма“ . Целта на СЈО била да истражуваат дел од ...
сите 95 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Струмичката градежна компанија „Жикол“ има неколкудецениска традиција, меѓутоа од 2012 година почнува ново поглавје на компанијата, имајќи предвид дека оттогаш ...
| | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети се поклони пред Двоглавиот орел. Од потпретседателката тројка на партијата, меѓу кои е и градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, ...
сите 2 | | | веќе видена

Читам, ми доаѓаат во инбокс разни писаниа напишани во еден здив! Пишувајки на фк-ов често пати не сме свесни каков ефект можат да постигнат нашите писаниа. Не ...
сите 12 | | | веќе видена

Прес конференција, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Зоран Јолевски, министерот од ВМРО-ДПМНЕ треба да објасни што се зборувало на неговата средба со Дејна ...
сите 63 | | | веќе видена

Албанскиот парламентарец Алдо Бумчи денеска оцени дека политичката криза во Македонија може да се реши само доколку лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се ...
сите 67 | | | веќе видена

Главна преокупација на Коце Трајановски, лани, како и сите години претходно, му бил раскошот и луксузот на Никола Груевски, изјави денеска Дамјан Манчевски, ...
сите 8 | | | веќе видена

Овој четврток, 16 февруари, започнуваат мобилните активности од проектот “Нурни во социјалното претприемништво“ со семинар во Иаши, Романија. Покрај семинарот ...
| | веќе видена

ДУИ доби писмен документ и од ВМРО-ДПМНЕ, како што доби и од СДСМ за време на преговарачкиот процес и тој беше прочитан пред централното претседателство на ...
сите 16 | | | веќе видена

next