Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи рече дека по исцрпувачка дебата на која учествувало партиското раководство и новоизбраните пратеници, едногласно било одлучено ...
сите 22 | | | прочитана: 1187 | веќе видена

Портпаролот на ДУИ излезе пред седиштето на ДУИ за да ги демантира, како што рече, сите шпекулации, бидејќи на претседателството се уште се дебатира за сите ...
сите 62 | | | прочитана: 415 | веќе видена

Неофицијално, седницата на Централното претседателство на ДУИ во Мала Речица започнала со голема поделеност помеѓу членовите на партијата, така што лидерот на ...
сите 9 | | | прочитана: 478 | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети при пристигнувањето во седиштето на партијата во Мала Речица на кратко изјави дека немаат проценка на каде се движат консултациите и ...
сите 33 | | | прочитана: 908 | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Добро е што граѓаните имаат можност да видат на што уште е подготвен Никола Груевски за своите интереси, во стравот од правдата и нивната ...
сите 4 | | | веќе видена

Иванка Трамп на својот профил на Инстаграм гордо објавил видео како нејзиниот десетмесечен син Теодор почнал да лази во Белата куќа. Откако нејзиниот татко ...
сите 16 | | | веќе видена

Откако медиумите ја обелоденија тешката состојба на семејството Костовски од скопската општина Ѓорче Петров, во кое 22-годишниот син се грижи за тешко болниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Централното претседателство на ДУИ во проширен состав се собра во седиштето на ДУИ во Мала Речица и расправаат по конкретни предлози за можна коалиција со ...
сите 31 | | | прочитана: 349 | веќе видена

Тројцата потпретседатели на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Теута Арифи, Невзат Бејта и Изет Меџити вечерва биле во седиштето на Социјалдемократскиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Кревет маса и шпорет на дрва, толку дозволува просторот во овие девет квадрати во кои живее Дејан Костовски со својот неподвижен татко. Животот на ова 22 ...
сите 24 | | | веќе видена

За ДУИ е важна Платформата на Албанците и важен е начинот како тој договор ќе го реализираме. Во текот на денот од дебатата ќе поминеме на поконкретни ...
сите 271 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Централното претседателство на ДУИ во проширен состав се собра денеска во седиштето на партијата во Мала Речица, за да решава за можната коалиција со ...
сите 310 | | | прочитана: 227 | веќе видена

next