Судскиот совет зад затворени врати одлучуваше по барањето од повеќе кандидати за претседатели на Врховниот и Кривичниот суд за повторно оценување поради ...
сите 14 | | | веќе видена

Гостиварско Куново е отсечено од градот, бидејќи на патот кој води до нивното село има 50 сантиметри снег. Жителите велат дека се обратиле до сите институции ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски е двоен победник на музичките натпревари. Прво се прослави во „Икс фактор Адриа“, а потоа триумфираше и во „Твоето лице ...
сите 4 | | | веќе видена

Од два часот ноќеска забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопштуваат од Министерството ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, ...
сите 20 | | | веќе видена

Вистинска драма во кругот на ССМ. Претсeдателот на АГРО синдикатот, Живко Даневски и советникот Лазе Ѓорѓиески, попладнево биле физички нападнати во ...
сите 47 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство не сака да ги коментира „политичките“ изјави на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на новата влада, Никола ...
сите 57 | | | веќе видена

Според последните официјални информации, не само што не е направен еден од блоковите на РЕК Битола којшто не работи, туку има дополнителна хаварија. Пукнати се ...
сите 4 | | | веќе видена

Другари од ДПМНЕ, од мојата партија, од етничките албански партии, од другите партии, но и оние кои не сте партиски определени! Оладете ги малку главите и ...
сите 8 | | | веќе видена

Весна Дамчевска Продолжува трендот на сè поголем увоз на прехранбени производи за да се задоволи домашната побарувачка. Статистичките податоци покажуваат дека ...
| | веќе видена

next