Само што почна седницата, координаторот на третата од десетте пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илиоски побара пауза од еден час, поради тоа што во исто ...
сите 247 | | | прочитана: 2930 | веќе видена

Зијадин Села, лидер на ДР-ДПА, порача дека доколку во првите 100 дена од новата влада не биде усвоен законот за проширена употреба на албанскиот јазик, ...
сите 24 | | | веќе видена

Три лица на возраст од 28, 25 и 23 години загинаа во сообраќајна несреќа што се случила утринава на патот Кочани – Штип. Во несреќата учествувале автобус во ...
сите 43 | | | веќе видена

„Голема е честа и одговорноста да се води државата, а јас можам да ја водам со социјалдемократската младина до мене“, со овие зборови го започна своето ...
сите 25 | | | веќе видена

(Заедничко гостување на претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и претседеавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис ...
сите 27 | | | веќе видена

Државниот министер за Европа во германското МНР, Михаел Рот, на почетокот на наредната недела ќе ја посети Македонија, а ќе престојува и во Србија. Во изјавата ...
сите 99 | | | веќе видена

Интегрално ви ја пренесуваме реакцијата од прес-службата на Владата: „Информацијата дека во зградата на Владата на Република Македонија се блокирани одделни ...
сите 14 | | | прочитана: 237 | веќе видена

Со една милијарда денари ќе се исплаќаат штетите во земјоделството од невремето минатата година, вака одлучи Владата на една од првите седници. Пари се ...
сите 4 | | | веќе видена

Прес конференција на претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев: Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Дозволете, во ...
сите 34 | | | прочитана: 615 | веќе видена

Владата го усвои предлогот за ребаланс на буџетот, по што тој ќе биде ставен пред пратениците во Собранието, рече попладнево премиерот Зоран Заев на ...
сите 56 | | | веќе видена

next