Ѕвездата на тинејџерската серија „Округот Оринџ“ соседите ја забележале како виси на оградата во дворот, облечена само во кошула, и како вреска. Таа мрморела и ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп и британскиот премиер Тереза Меј се сретнаа денеска во Белата куќа со цел да ги обноват, како што рече Трамп „специјалните ...
сите 138 | | | веќе видена

На денешната изјава на Тереза Меј која го повика Трамп да ги обноват „специјалните односи“ меѓу Британија и САД, Стив Бел, карикатуристот на Британски ...
сите 138 | | | веќе видена

Околу пет часа траеа средбите на првиот човек на ДУИ Али Ахмети со потпретседателите на неговата партија во Мала Речица и за сега се уште нема конечна одлука ...
сите 298 | | | прочитана: 486 | веќе видена

Некогаш многу одамна си живеел еден стар, но мудар самурај. Тој имал група млади ученици кои ги подучувал на воени вештини, но и на мудрости. Еден ден, за ...
| | веќе видена

Дејвид Лабан, претседателот на американската Асоцијација на јавни обвинители, смета дека формирањето на Специјалното обвинителство е само прв чекор во ...
сите 25 | | | веќе видена

Реков нема да се правдам, а ова е за нештата да бидат појасни: Ја изгубив мајка ми на 23 год, во врвот на мојата кариера. Околностите беа такви што останав ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешната седница на Советот на Општина Карпош, присуствувавме на интересна ситуација која покажа дека и меѓу советниците од ВМРО-ДПМНЕ очигледно има луѓе ...
сите 4 | | | веќе видена

Во секое време ќе има подготвено најмалку 50.000 Албанци кои ќе протестираат секој ден доколку Ахмети прифати нова владина коалиција со Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 380 | | | веќе видена

Со еднократно намалување на платата за 30 отсто, казнети се лекарите и персоналот на гинеколошко – акушерското одделение на Клиничката болница во Штип, бидејќи ...
сите 3 | | | веќе видена

Ароматичните и лековитите растенија заземаат многу значајно место во албанскиот извоз, бидејќи годишниот приход од нивната продажба во странство се проценува ...
сите 7 | | | веќе видена

Без прифаќање на платформата на трите албански партии за статусот на Албанците во Македонија и без јасна определба за евроинтеграциите, тешко би се направила ...
сите 375 | | | веќе видена

next