Шест години траеше реконструкцијата на зградата на Собранието на Република Македонија која лани во октомври свечено беше промовирана од тогашниот претседател ...
сите 59 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Граѓаните и Република Македонија брзо ќе добијат стабилна Влада со полн легитимитет, што ќе ги заштити граѓанските и државните интереси! ...
сите 240 | | | веќе видена

Истражување на Институтот за економско истражување и политики „Фајненс тинк“ (Finance Think) покажува дека 76% од вработените во Македонија примаат плата ...
сите 49 | | | веќе видена

„Тиранската платформа“ е мит креиран од македонските политичари со лош вкус, а Европа ќе доживее кошмар ако Балканот полуди поради одложувањето на ЕУ-агендата ...
сите 281 | | | веќе видена

Врховниот суд го одложи најавеното продолжение на општата седница на која требаше да се разгледуваат рефератите на претседателот на судот, Јово Вангеловски. ...
сите 99 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов нема да оствари средба со копретседавачот на Европскиот совет за надворешни односи Карл Билд. „Во агендата на претседателот не е ...
сите 109 | | | прочитана: 413 | веќе видена

Денеска е втор ден Велигден, и со овој ден почнува светлата недела. Со оглед на тоа дека велигденското славење трае три дена, на денешен ден се продолжува ...
сите 56 | | | веќе видена

Автомобил марка опел астра вчера утрината влетал во супермаркет на булеварот „Македонско косовска бригада“ во скопската населба „Топаанско поле“ и завршил во ...
сите 19 | | | веќе видена

Веројатно патриотите никогаш нема да се уморат од приказните за идентитетот, таа досадна колективна будалштина, па не е никакво чудо што на самиот поим му се ...
сите 29 | | | веќе видена

Коалиција со ВМРО-ДПМНЕ не направена, затоа што така одлучил Али Ахмети и затоа што така сакаа Албанците. Немало телефонски повик, ниту некој интервенирал да ...
сите 281 | | | прочитана: 384 | веќе видена

Претседателотна СДСМ, Зоран Заев во чест на Христовото Воскренесие – Велигден, упати честитки до поглаварот на МПЦ ОА, г.г. Стефан, Светиот Синод и ...
сите 22 | | | прочитана: 1799 | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни во овие празнични денови. Многу брзо во Македонија ќе се живее во демократија, слобода, еднаквост, вредностите што граѓаните ги ...
сите 193 | | | веќе видена

Ѓорге Иванов во интервју за австрискиот дневен весник „Винер Цајтунг“ открива дека коалиција ВМРО-ДПМЕ – ДУИ била договорена, но ја растурил само еден ...
сите 188 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Правно неиздржано е да се формира влада без определен мандат. Таквата влада би била без легитимност од претседателот, односно без уставна основа, вели ...
сите 189 | | | веќе видена

next