Актерот Владо Јовановски, еден од орагнизаторите на протестите „За Заедничка Македонија“, синоќа околу 21 часот, учествувал во сообраќајна несреќа, кај ...
сите 24 | | | веќе видена

Новинарските екипи денес беа повикани во полициската станица „Кисела вода“ да ја подигнат опрема која им останала во прес-центарот на Собранието на Република ...
сите 5 | | | веќе видена

Да се почитуваат демократските процеси, новата Влада да се формира што поскоро и таа да соработува со опозицијата, порача политичкиот директор на британското ...
сите 43 | | | прочитана: 1152 | веќе видена

Обвинителство гони за две кривични дела учество во толпа. Експерти изброија најмалку 28 дела. Има ли одговорност за организаторите на протестите? Дали упадот ...
сите 10 | | | веќе видена

Изјава за медиуми, Зоран Заев, претседател на СДСМ Скопје, 05.05.2017 Почитувани претставници на медиумите, почитувани граѓани, Оваа изјава ја давам прв пат од ...
сите 92 | | | веќе видена

СДСМ вчера на својот веб-сајт објави повици , кои во дел од весниците денеска се објавени како огласи за самокандидидирање на заинтересирани за функцијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Преку својата официјална веб страна, коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, зборуваше за неговото искуство од саботниот тениски натпревар во Сиетл, посветен на ...
сите 13 | | | веќе видена

Уапсен е велешанецот Горан Ангелов од македонското патриотско здружени „Ќосето“, соопштуваат од СВР Скопје. Од таму велат дека во 09.30 часот пред полициската ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар Оливер Спасовски денеска се сретна со ...
сите 209 | | | веќе видена

И по една недела од крвавиот четврток во Собранието на Република Македонија, траумите на пратениците кои беа цел на насилниците се големи. Пратеничката на ...
сите 11 | | | веќе видена

Судењето за случајот „Тврдина 2“ на СЈО е одложено, поради отсуство на обвинетиот Горан Грујевски,поранешен началник на Петта управа на МВР. Одбраната вели ...
сите 38 | | | веќе видена

Скопската јавна обвинителка Гордана Ѓешковска, иако била избрана за заменик на Марко Зврлевски, а потоа и како главен скопски обвинител и во двата случаи не ...
сите 59 | | | веќе видена

Имаше многу националистичка реторика во Македонија. Верувам дека тоа е веќе минато. Со подемот на лево-ориентираните политичари и формирањето на новата влада, ...
сите 28 | | | веќе видена

next