Пратеничката и заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска кажа дека претседавачот Трајко Вељаноски им рекол да внимаваат бидејќи пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 4 | | | веќе видена

Пораки за насилно уривање на државата, велепредавство но и повикување на граѓанска војна – препознаваат дел од екпсертите по кривично право во вчерашната ...
сите 4 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Многу скоро ќе има ревизија и за тендерот од 5 милиони евра од РЕК Битола за фирма блиска до Мијалков од минатиот месец и за тендерите од ...
сите 14 | | | веќе видена

Ако сакате да одберете занимање што повеќето работодавци ќе го бараат во иднина, послушајте го советот на директорите од глобалниот лидер во технологијата. Во ...
сите 6 | | | веќе видена

Помладите граѓани на Македонија најмногу доверба имаат во СЈО, повозрасните во Претседателот. Ова го покажаа резултатите на истражувањето на Националниот ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Македонија побарало верификација на информациите објавени во шпанските медиуми за апсењето на почесниот конзул на ...
сите 48 | | | прочитана: 709 | веќе видена

Барањето за информација кое е упатено од страна на Врховниот суд се однесува на обезбедување информација поврзана со барање за изземање на судија од тој Суд, ...
сите 134 | | | веќе видена

Прес конференција, Васко Ковачевски, пратеник Вистинската причина зошто ВМРО-ДПМНЕ го блокира Собранието и ги кочи демократските процеси се криминални интереси ...
сите 33 | | | веќе видена

На продолжувањето на конститутивната седница на Собранието на Република Македонија, пратеникот од СДСМ, Оливер Спасовски повторно побара од претседавачот на ...
сите 447 | | | веќе видена

Џорџ Клуни и неговата бремена сопруга Амал купиле вила во Велика Британија во 2014 година. Оттогаш тие на својот имот градат тениски терени, кино и базени, ...
сите 6 | | | веќе видена

next