Ви го пренесуваме видеото на Саше Политико од денешното појавување на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков во СЈО каде даваше исказ за случајот „Тортура“. ...
сите 11 | | | веќе видена

сестри на возраст од 21 и 22 години од долнореканското село Скудриње се затруле, најверојатно со јаглероден моноксид. Помладата на пат кон гостиварската ...
сите 11 | | | веќе видена

Мартија Станојковиќ и талентирани деца од градот ќе пеат и сликаат оваа сабота со почеток во 13 часот, на плоштадот во Куманово, и со тоа ќе ја дадат својата ...
сите 10 | | | веќе видена

Коалицијата „ВМРО за Македонија“, составена од ВМРО-НП, Обединети за Македонија и од Достоинство, денеска, во пресрет на Митровденска задушница, во хотелот ...
сите 20 | | | веќе видена

На 15 декември, Народна банка ќе пушти во оптек две нови книжни пари во апоени од 200 и од 2.000 денари, а ќе ја повлече банкнотата од 5.000 денари. Оваа ...
сите 21 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, членови од раководство на СДСМ, од Извршниот одбор на партијата, од општинските раководства, вечерва ...
сите 11 | | | веќе видена

Прес конференција, Мила Царовска, претседателка на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ -Погледнете позади мене –живеат луѓе во импровизирани ...
сите 2 | | | веќе видена

о едно смислено сценарио преку криминално полициска местенка сакаа да се нанесе штета врз мојот углед. МВР испрати партиско соопштение наместо полициски ...
сите 15 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: „Тука сум да укажам, алармантна е состојбата на Клиниката за кардиологија! Додека Груевски и Тодоров глумат по телевизии, овде во оваа ...
сите 16 | | | веќе видена

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање и актуелен член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, по речиси двочасовен ...
сите 134 | | | прочитана: 188 | веќе видена

next