Архива на вести за 12 Јануари 2017

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Пресека утрово е укината.Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот за ...
сите 391 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Во вечерните часови, додека целото семејство Ражнатовиќ било во својот дом, еден автобус силно се забил во вилата на Цеца , причинувајќи голема материјална ...
сите 3 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Под влијание на нов влажен бран, од утре попладне во северозападните делови ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег, соопшти Управата ...
сите 256 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Русија на распоредувањето на американските тенкови и други оклопни возила во Полска гледа како на закана, изјави денес портпаролот на Кремљ Димитриј Песков. ...
сите 3 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Таа е прогласена за најсексипилна водителка на македонската сцена. Секогаш имаме прилика да ја видиме во прекрасни креации. Марјана Станојковска која го води ...
сите 7 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Минатото лето Кина го најави концептот на „подигнат“ автобус, што требаше да биде решение за огромните сообраќајни гужви во големите градови. Само неколку ...
сите 2 | | | прочитана: 212 | веќе видена

Снег и студ во Македонија. Дел од земјава е во портокалова фаза поради минусните температури. Изутрината најстудено во Скопје и во Берово со минус 21 степен. ...
сите 265 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Облечена само во жолта танга, покриена со бел пешкир на горниот дел, Гомез позира пред огледалото со заводлив лик Фотографот Мерт Алас извлече една од ...
сите 24 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Консумирајте по една лажица пред секој оброк или при силна затнатост и кашлица и решете ги проблемите со дишењето и тешкотиите. Потребни состојки: – 7 лажици ...
сите 9 | | | прочитана: 194 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е ...
сите 404 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Нереално доживување, прекрасни глетки и вистинска ледена бајка. Вака изгледа деновиве Дојранското езеро кое е оковано во мраз. Ниските температури во ...
сите 11 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег. АМСМ предупредува дека поради ниски температури наместа е ...
сите 403 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то ...
сите 135 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Нејзината става ќе ви го сврти умот Српската манекенка Софија Милошевиќ на својот Инстаграм профил уште еднаш покажа зошто таа се смета за една од најубавите ...
сите 39 | | | прочитана: 153 | веќе видена