Актуелно24

Францускиот претседател Франсоа Оланд ги повика министрите од Владата да сторат сé за да гарантираат можна тешка загуба за крајнодесничарската Марин ле Пен во ...
сите 317 | | | веќе видена

Пратеникот од ДР-ДПА, Зијадин Села, им порача на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ дека ова што го прават е за да ја избегнат одговорноста и да се соочат со СЈО. Тој ...
сите 121 | | | веќе видена

Државата ја заборави „Стратегијата за сексуално и репродуктивно здравје 2010-2020“. Владата и министерствата заборавија да работат на унапредување на ...
сите 15 | | | веќе видена

Компанијата „Најки“ одлучи со специјална едиција на копачки да ја обележи јубилејот на Франческо Тоти, 25 години во тимот на Рома. За „Принцот на Рим“, ...
сите 59 | | | веќе видена

Се додека не бидат отстранети правната и политичката пречка не можам да го доделам мандатот за составување на владата, вели претседателот Ѓорге Иванов во ...
сите 21 | | | веќе видена

И на 19. продолжение на констититутивната седница нема поместување од мртвата точка. На собраниската говорница излегуваат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, при што ...
сите 33 | | | веќе видена

Сончево и топло време со мала до умерена облачност и умерен јужен ветер, особено изразен вдолж Повардарието, ќе преовладува до петок, кога и дневните ...
сите 329 | | | веќе видена

Заканите на Владата дека Велика Британија може да ја напушти Европската Унија (ЕУ) без договорена зделка (за идните односи и најмногу за трговијата) можат да ѝ ...
сите 49 | | | веќе видена

Кремљ ќе ги истражи податоците од социолошкото истражување на центарот „Левада”, кои покажуваат пад на поддршката на руските граѓани за премиерот Дмитриј ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Меѓународната асоцијација за човекови и малцински права, Бојан Јовановски, ака Боки 13, презеде нова иницијатива, овој пат за поддршка на ...
сите 33 | | | веќе видена

next