Актуелно24

Една четвртина од децата во светот до 2040 година ќе живеат на подрачје каде што има многу малку вода, предупреди во среда Фондот на Обединетите нации за ...
сите 105 | | | веќе видена

Општина Центар во среда ги поништи деталните урбанистички планови кои беа на дневен ред на седницата на Советот во 2013 година, која беше прекината по ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон ја смета за своја главна задача давањето помош на министерот за одбрана Џејмс Матис во разработувањето на планот ...
сите 70 | | | веќе видена

Руската пејачка Јулија Самоилова нема да настапува на Евровизијата во Киев. Од Украина доби 3 – годишна забрана за влегување во земјата. Одлуката ја донесе ...
сите 24 | | | веќе видена

Гласини за нов пуч во Анкара, распространети доцна синоќа преку социјалната мрежа “Твитер”, повторно ги крена на нозе приврзаниците на Ердоган, кои се собраа ...
сите 13 | | | веќе видена

Холандски и бразилски научници открија дека реката Амазон е стара меѓу 9 и 9,4 милиони години, објави во средата УПИ. Досега експертите мислеа дека Амазон е на ...
сите 15 | | | веќе видена

Тука сме во законска процедура ја докажеме нашата невиност, за сомневања коишто се однесуваат на организирање на кампања од страна на СДСМ, осомничен сум јас, ...
сите 139 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган упатил предупредување дека Европејците ширум светот нема да можат безбедно да се движат по улиците, доколку не се ...
сите 106 | | | веќе видена

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и заедно да го поминат денот на што е можно ...
сите 30 | | | веќе видена

Анкета на Институтот “Форс” за изданието на Stern објавена во средата, покажува дека во германското општество има позитивен став за изборна промена. Мнозинство ...
сите 158 | | | веќе видена

next