Актуелно24

Политичката партија Левица демантира дека незадоволни членови на партијата поднеле претставка до Основниот суд Скопје 2 против раководството заради самоволие и ...
сите 2 | | | веќе видена

Научниците коишто со години ја следеле комуникацијата на најблиските примати до човекот, орангутаните, тврдат дека ова „прислушување“ им помогнало да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Демонстрантите и во саботата ноќта ја гаѓаа полицајците со камења, палеа автомобили и канти за отпад во Бобињи, предградие на француската престолнина Париз, ...
сите 10 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да потпише платформа која нема да донесе мир во државата, бидејќи нејзиното прифаќање бои претставувало отворање на Пандорината кутија во ...
сите 4 | | | веќе видена

Венеција во саботата го отвора карневалот кој ќе заврши на 28-ми февруари, а карневалските свечености започнуваат и во француското летувалиште Ница со обемни ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонија ќе добие модерни европски безбедни автопатишта. Тоа ќе го овозможи новата одговорна Влада на граѓаните на Македонија, реагираат од СДСМ на пресот на ...
сите 8 | | | веќе видена

next