Актуелно24

Писмата и ракописите на Александер Хамилтон, еден од седумте татковци на втемелувачите на САД, на 18-ти јануари ќе бидат понудени на наддавање во њујоршката ...
сите 3 | | | веќе видена

Последната објава на Барак Обама на Twitter како американски претседател собра најмногу лајкови и репостови од сите пораки на претседателот на заминување ...
сите 2 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје за последнава недела регистрирани се два смртни случаи поврзани со грип, пренесе Телма . Станува збор за деца ...
сите 70 | | | веќе видена

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа ...
сите 394 | | | веќе видена

Девет години се навршуваат од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце, во која трагично загинаа единаесет припадници на воздухопловната бригада (вбр) на ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то ...
сите 135 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Рекс Тилерсон, именуван за нов државен секретар на САД од новоизбраниот претседател Доналд Трамп, изјави на сослушувањето во средата пред комисијата за ...
сите 9 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски на својот албански колега Дитмир Бушати му порача дека „денес во Европа е потребен речник и култура за 2017-та ...
сите 6 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека пораз на кандидатот од неговата Српска напредна партија (СНС) на претседателските избори, би значело и негово ...
сите 4 | | | веќе видена

Сексуално искусните момчиња се понасилни од девојчињата, тие се и почести жртви на малтретирање и на сексуално вознемирување и напади, а за разлика од нив, ...
| | веќе видена

Преку двата македонски аеродрома, „Александар Велики“ во Скопје и „Св. Апостол Павле“ во Охрид во 2016 година патувале 1.8 милиони патници, соопштуваат од „ТАВ ...
сите 32 | | | веќе видена

next