Актуелно24

Победата на лидерот на „Напред!”, Емануел Макрон, во првиот круг од претседателските избори во Франција не предизвика уникатна реакција во соседна Германија, ...
сите 293 | | | веќе видена

ЛДП укажува укажува дека граѓаните на општината Гевгелија покажаа висока демократска и еколошка свест и со тоа станаа предвесници на овие реформи во државата. ...
сите 152 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на летањето на дронот на кој беше прикачено знамето со мапата на Голема Албанија, за која смета е дел од Тиранската платформа. „Творците на ...
сите 208 | | | веќе видена

СДМС уште една посочува дека парламентарното мнозинство има должност да ја реализира мнозинската волја на граѓаните и да ја спаси државата од хаос, а граѓаните ...
сите 238 | | | веќе видена

Во издание на „Македоника литера“ неодамна излезе од печат, романот за деца „Двете принцези“ од Натали Спасова. Станува збор за авантуристички роман наменет за ...
сите 14 | | | веќе видена

Веќе 7-8 години градовите во источна Македонија се повеќе се празнат, а жителите на Делчево, Берово, Каменица, Виница и Пехчево масовно ги напуштаат своите ...
сите 15 | | | веќе видена

next