Актуелно24

Писмото што експлодираше во европската подружница на Меѓународниот монетарен фонд(ММФ) било испратено од Грција, јави Reuters. „Француските власти информираа ...
сите 15 | | | веќе видена

Бегалците и мигрантите во грчките бегалски кампови, вклучително и деца од девет години, сè почесто се самоповредуваат, се обидуваат да се самоубијат и се ...
сите 7 | | | веќе видена

Најостро ги демантираме наводите за поврзаност на ова Јавно обвинителство со Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, искажани во денешното соопштение на ...
сите 129 | | | веќе видена

Трофејот кој УЕФА му го доделува на освојувачот на Суперкупот на Европа, повторно е во Скопје. В сабота овој трофеј ќе биде изложен во „Куќата на фудбалот“. ...
сите 27 | | | веќе видена

Намерата на Приштина да формира оружени сили на Косово е опасен чекор за стабилноста на Балканот и спротивна на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност(СБ) ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети во четвртокот се сретна со словенечкиот амбасадор Милан Јазбец, со кого разговараа околу ...
сите 40 | | | веќе видена

СДСМ во четврток до собранието ќе достави иницијатива за продолжување на конститутивната седница на парламентот, потврдуваат од СДСМ за Радио Слободна Европа. ...
сите 420 | | | веќе видена

next