Актуелно24

Две реални и можни решенија има за излез од политичката криза во Македонија, а тоа се малцинска влада со јасно откажување од албанската платформа од страна на ...
сите 383 | | | веќе видена

На покана на Државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Рекс Тилерсон, заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за ...
сите 93 | | | веќе видена

Технологијата е дел од нашиот живот и не можеме да живееме без неа, особено без нашите паметни телефони. Но, знаете ли како е можно подолго да го продолжите ...
сите 13 | | | веќе видена

Полскиот министер за одбрана Антониј Мачеревич изјави дека во полското обвинителство е поднесено барање во врска со криминални активности на актуелниот ...
сите 45 | | | веќе видена

Србија го почитува територијалниот интегритет на Украина и секоја друга одлука би била многу лоша по позицијата на државата по прашањето на Косово и Метохија, ...
сите 24 | | | веќе видена

Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори Јоханес Хан, заедно со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн поддржуваат ...
сите 474 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградбата на улицата на Кејот „13 Ноември“, велат ...
сите 43 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против четири лица на возраст од 16 до 17 години и тоа три лица од Битола и едно лице од Демир Хисар) поради постоење ...
сите 45 | | | веќе видена

Потпретседателот на владејачката Христијанско-демократска унија (ЦДУ) и премиер на сојузната покраина Хесен, Волкер Буфиер во вторникот ги прогласи турскиот ...
сите 125 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп потврди во вторникот дека ќе го ограничи внесувањето на електронски уреди на патниците кои ...
сите 40 | | | веќе видена

next