Актуелно24

ДОМ бара градот Скопје да овозможи бесплатен јавен превоз за граѓаните како една од итните мерки за намалување на загадувањето на воздухот. Тоа што снежните ...
сите 48 | | | веќе видена

Турција го поништи договорот со Македонија во областа на образованието за меѓусебно признавање на дипломите. Документ кој го обезбеди Алсат М телевизија е ...
сите 42 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во однос на барањата на Скопје за српските власти да не ја користат навредливата референца „Поранешна ...
сите 65 | | | веќе видена

Американскиот горен дом на парламентот Сенатот со големо мнозинство во петокот го потврди пензионираниот морнарички генерал Џејмс Матис за нов министер за ...
сите 14 | | | веќе видена

Сончево со мала облачност, во претпладневните часови со магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринските температури ќе се движат од ...
сите 340 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Меѓу шесте лица кои ја преживеале лавината во италијанскиот хотел „Rigopiano“ е и едно дете, објави во петокот заменикот на италијанскиот министер за внатрешни ...
сите 199 | | | веќе видена

Неколку илјади луѓе протестираа синоќа во Њујорк по повод инаугурацијата на новиот претседател на САД Доналд Трамп, меѓу нив имаше и голем број холивудски ...
сите 8 | | | веќе видена

Италијанските спасувачки служби објавија дека се пронајдени шест преживеани лица во урнатините на хотелот во планинската област на централна Италија кој во ...
сите 199 | | | веќе видена

Зданието на хотелот „ Rigopiano“ во местото Фирнадола на планината Гран Сасо во централна Италија кој вечерта во средата беше затрупано од лавина се изместило ...
сите 203 | | | веќе видена

next