Актуелно24

Георгиевски на својот официјален фејбук профил ја прокоментира неодамнешната колумна на министерот за надворешни работи Никола Поповски која се однесуваше на ...
сите 22 | | | веќе видена

Администрацијата на донеодамнешниот американски претседател Бара Обама во последните часови од должноста префрлила 221 милион долари на Палестинската ...
сите 38 | | | веќе видена

Соединетите држави се отворени за идејата за спроведување заеднички воени операции па и со Русија против џихадистичката терористичка групација Исламска држава ...
сите 21 | | | веќе видена

Новата администрација на американскиот претседател Доналд Трамп вети во понеделникот дека САД ќе спречат Кина да зазема територија во Јужнокинеското Море, за ...
сите 211 | | | веќе видена

Еден од фаворитите за нов претседател на Франција на пролетните избори, конзервативецот Франсоа Фијон, во понеделникот во Берлин се заложи за поостар однос кон ...
сите 9 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот потпиша указ со кој се забранува од сојузните фондови да се финансираат меѓународните невладини ...
сите 48 | | | веќе видена

Руските и турските воздухопловни сили во саботата на 21-ви јануари изеле заедничка операција против терористичката група Исламска држава во областа на ...
сите 14 | | | веќе видена

Британскиот театарски и телевизиски актер Горден Фицџералд Кеј, најпозната по улогата во долгогодишната хумористична телевизиска серија „Ало, Ало“, почина во ...
сите 8 | | | веќе видена

Италијанските карабинери кои учествуваа во операцијата на потрага и спасување во планинскиот хотел „Rigopiano“ во централната италијанска провинција Абруцо кој ...
сите 118 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, ја претстави Предлог-резолуцијата за Македонија во однос на извештајот за прогресот за ...
сите 17 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека ја „загубил довербата во Приштина“ и дека продолжувањето на дијалогот во Брисел ќе биде доста тежок, додавајќи ...
сите 109 | | | веќе видена

next