Актуелно24

Војводата од Единбург, принцот Филип, синоќа бил примен во болница како „мерка на претпазливост”, соопшти Бакингемската палата. Тој е лекуван во болницата ...
сите 44 | | | веќе видена

Уставниот суд ја отфрли како неоснована иницијативата за преиспитување на уставноста и законитоста на Одлуката за распуштање на Собранието, како и за ...
сите 27 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави денеска во Софија дека меѓу Македонија и Бугарија долг период имало студени односи од политички причини, но од вчера тој завршил”. ...
сите 531 | | | веќе видена

Скопското обвинителство по месец и половина сè уште нема одговор што е причината за смртта на докторката Јелка Спасовска Масин од Клиниката за нефрологија. ...
сите 33 | | | веќе видена

Русофопската опсесија во САД ги преминува сите граници, изјави шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, коментирајќи ги новите американски санкции против ...
сите 67 | | | веќе видена

Црна Гора се наоѓа во сериозна политичка криза, а единствен излез од неа е одржување предвремени парламентарни избори, изјави потпретседателот на црногорската ...
сите 24 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија ја поздравува вчерашната средба на премиерот Зоран Заев со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Според партијата, овој чекор претставува ...
сите 531 | | | веќе видена

Широка двочасовна дускусија кај уставните судии за членот 175 од Законот за електронски комуникации, на денешната седница на Уставниот суд. Судијката ...
сите 30 | | | веќе видена

Железничката врска од Софија до Скопје е од суштествено значење за слободен проток на патници и стоки, поради што изградбата на пругата е приоритет, оценија ...
сите 18 | | | веќе видена

next