Актуелно24

Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот побара од републиканците да го повлечат нацрт законот за реформа на здравствениот систем поради недоволниот ...
сите 155 | | | веќе видена

Состојбата во Македонија е доста сериозна, но се уште не е крајно алармантна, изјавил во петокот европратеникот и известувач за Македонија во Европскиот ...
сите 143 | | | веќе видена

Бугарските националисти во петок ги блокираа за автобуси трите гранични премина кон Турција, за да ги спречат бугарските Турци кои живеат во Турција да гласаат ...
сите 30 | | | веќе видена

Аријан Адеми во септември се враќа на фудбалските терени, откако Судот за спортска арбитража во Лозана ја прифати неговата жалба и ја преполови четиригодишната ...
сите 46 | | | веќе видена

Заради нерасчистени должнички односи помеѓу двете фирми, едно лице заврши во болница со тешки телесни повреди. Како што соопшти полицијата, во четвртокот околу ...
сите 40 | | | веќе видена

На втората годишнина од падот на авионот на германската воздухопловна компанија „Germangwings“ во француските Алпи, таткото на копилотот во петокот решително ...
сите 12 | | | веќе видена

За брзо време ќе има ревизија на објавените податоци од страна на Министерството за финансии и од страна на Државниот завод за статистика за сите економски ...
сите 87 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп даде федерална дозвола за изградба на гасоводот Keystone XL, соопшти во петокот The Hill. На овој ...
сите 156 | | | веќе видена

Научници открија дека белите дробови не само што служат за дишење, туку и за производство на тромбоцити, крвни зрнца значајни за згрутчувањето на крвта. ...
сите 15 | | | веќе видена

„СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не ...
сите 246 | | | веќе видена

Според информациите со кои располага тимот на проектот „Градење капацитети на организации за помош на лица со посебни потреби во Македонија“ кој е поддржан од ...
сите 65 | | | веќе видена

next