Актуелно24

Стаклени шишиња со запалива материја ноќеска биле фрлени во два угостителски објекти во Скопје. Во инцидентите нема повредени, а сторителот е непознат. Според ...
сите 78 | | | веќе видена

Познатата манекенка и водителка на „Лото“ Маријана Станојковска ги изненади своите обожаватели. Таа на својот Инстаграм профил се пофали со нови фотографии на ...
сите 9 | | | прочитана: 359 | веќе видена

„So Stoned“ е новата колекцијата на Ријана, која соработува со Маноло Бланик. Новата колекција, која е похрабра од претходните, вклучува неколку пара сандали ...
сите 13 | | | веќе видена

Холивудската актерка Анџелина Џоли беше во посета на меѓународниот центар за поддршка на бегалци во Кенија. Актерката таму одржа говор, а светските медиуми ...
сите 25 | | | веќе видена

Најмалку 25 луѓе загинаа, а над 60 се повредени во експлозија на автомобил-бомба пред банка во јужниот дел на Авганистан, во провинцијата Хелманд. Вооружени ...
сите 28 | | | веќе видена

Вработени со договор на дело во Министерството за здравство добивале енормно високи хонорари, кои биле и пет-шест пати повисоки од просечната плата во ...
сите 58 | | | веќе видена

Македонија и Бугарија загубија многу време со меѓусебните ладни односи, но убеден сум дека работите веќе почнаа да се менуваат, вели министерот за надворешни ...
сите 125 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за настап во претквалификациите за пласман на Светското првенство во Кина. Во август противници ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците на денешната петта собраниска седница ќе распрaваат за годишните извештаи за работата на Антикорупциската комисија за 2016 година, за Извештајот за ...
сите 94 | | | веќе видена

next