Актуелно24

Општина Центар во понеделник започнува со реализацијата на пилот проектот „Центар се грижи за возрасните“. Со овој проект, 88 возрасно лица, жители на ...
сите 48 | | | веќе видена

Илјадници луѓе, вклучително и туристи, се евакуирани во понеделник откако моќен циклон почна да се приближува кон северниот дел на Австралија. Австралиското ...
сите 68 | | | веќе видена

Македонската филхармонија, во четврток во Домот на АРМ во 20 часот, ќе одржи симфониски концерт под наслов „Моцартовата хорна“, на кој како солист ќе настапи ...
сите 23 | | | веќе видена

Потребно е итно да се формира новата Влада, како излез од политичката криза, во којашто ја туркаат земјата Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, оцени ...
сите 185 | | | веќе видена

По повеќе од 25 години од падот на комунизмот, албанската влада ја отвори архивата на озлогласената тајна полиција – Сигурими, пишува во понеделникот ...
сите 25 | | | веќе видена

Сириските бунтовници поддржани од САД тврдат дека презеле целосна контрола на клучната воздухопловната база претходно освоена од страна на Исламската држава ...
сите 51 | | | веќе видена

Најавите за спречување на изборот на претседател на Парламентот треба и морa да бидат поразени од демократските сили во Македонија, порачуваат од Демократскиот ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонија мора и може да излезе од кризата со конституирање на парламентот, обезбедување на реформска влада од мандатар што обезбедил 67 мандати, како и со ...
сите 17 | | | веќе видена

Отстранување на архитектонските бариери во секојдневниот живот во земјата на лицата со посебни потреби, побара Фондација за одржлив економски развој ПРЕДА ...
сите 65 | | | веќе видена

Јужнокорејскиот јавен обвинител побара апсење на поранешната претседателка Парк Гуен-хе, која пред неколку дена била сослушувана 14 часа во рамки на истрагата ...
сите 20 | | | веќе видена

Цените на акциите на азиските берзи во понеделник паднаа, додека доларот ослабе бидејќи неуспехот на реформите во здравството го отвори прашањето дали ...
сите 18 | | | веќе видена

next