Актуелно24

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт. Ехиогу во четвртокот колабирал ...
сите 23 | | | веќе видена

Стотина Сријци кои се евакуирани од повеќе опколени градови, денеска се заглавени на контролен пункт под контрола на бунтовниците, каде неколку десетици нивни ...
сите 13 | | | веќе видена

Во април економијата на еврозоната се зголемила со најбрзо темпо што е регистрирано во последните шест години, пренесува во петокот Франс прес . Податоци на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во позадината на терористичкиот напад во Париз министерот за внатрешни работи на Франција, Бернар Казнов, изјави дека ништо нема да го спречи одржувањето на ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Италија Анџелина Алфано го повика турскиот колега Мевлут Чавушоглу да побара ослободување на новинарот Габриеле Дел Гранде ...
сите 2 | | | веќе видена

Организациите Ретвитни оброк заедно со Мрди со прст денеска во 17 часот, во близина на Универзалната сала, ќе готват за бездомници и ќе го прослават 2-от ...
сите 8 | | | веќе видена

Европратеникот Едвард Кукан, известувач во сенка за Македонија во Европскиот парламент, очекува во наредните месеци значителен пресврт во политичките случувања ...
сите 7 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз повикува на разумно и одговорно однесување и деблокада на државата. „Граѓаните на Македонија не можат и натаму да седат со скрстени раце и ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Националниот совет на Албанците во Бујановац, Источна Србија, Јонуз Муслиу, ги предупреди Србите дека треба да се задоволни ако Албанците не ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш повторува дека коалициските партнери на Заев од Алијансата за Албанците, кои како мираз му ја носат Тиранската платформа, вчера уште ...
сите 328 | | | веќе видена

next