Актуелно24

Чешкиот министер за одбрана Мартин Стропницки ќе му предложи на Претседателот и на Владата, за прв пат во историјата на Армијата жена да добие чин на генерал, ...
| | веќе видена

Челникот на холандската крајна десница Партија на слободата (PVV), Геерт Вилдерс им се заблагодари во средата вечерта на оние кои гласале за него, признавајќи ...
сите 46 | | | веќе видена

Меѓународната енергетска агенција прoгнозира дефицит на пазарот на нафтата, кој може да се случи уште во првата половина на 2017 година. Притоа овој недостаток ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонски Телеком ќе им овозможи на фановите да го доживеат концертот на Depeche Mode преку HD стриминг во 360 степени во живо, како да се на самиот настан. ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во средата оствари средба со норвешкиот амбасадор Арне Санес Бјорнстад, со кого ...
сите 243 | | | веќе видена

Договорот од Пржино останува добра основа за надминување на политичката криза во земјата, а одлуката за тоа треба да ја донесат граѓаните, односно политичките ...
сите 24 | | | веќе видена

Во време кога Македонија се соочува со една од најголемите политички и институционални кризи, креаторот на кризата Ѓорге Иванов реши да замине од државата, ...
сите 39 | | | веќе видена

Делегацијата на Движењето БЕСА, предводена од претседателот Билал Касами, во средата оствари средба со врвот на СДСМ, при што тема на дискусија беа последните ...
сите 126 | | | веќе видена

Спорот која Турција го има со неколкуте европски земји се одразува и врз функционирањето на НАТО и неговите партнери, но пред се на оние кои не се членки на ...
сите 59 | | | веќе видена

Боа Еспорте го ангажираше Бруно Фернандес де Соуза, кој на пошироката фудбалска јавност и стана познат откако тој поради убиството на својата девојка беше ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската албанска Демократска партија, Љуљзим Баша изјави дека целата влада на чело со премиерот Еди Рама е како фасада, “Потрошени се 500 ...
сите 8 | | | веќе видена

“Немам трпение изборите да завршат. Никогаш досега меѓународните медиуми толку одблизу не ги следеле. И, искрено сме заморни од одговорот на прашањата за” ...
сите 78 | | | веќе видена

next