Актуелно24

Аријан Адеми во септември се враќа на фудбалските терени, откако Судот за спортска арбитража во Лозана ја прифати неговата жалба и ја преполови четиригодишната ...
сите 37 | | | веќе видена

Заради нерасчистени должнички односи помеѓу двете фирми, едно лице заврши во болница со тешки телесни повреди. Како што соопшти полицијата, во четвртокот околу ...
сите 35 | | | веќе видена

На втората годишнина од падот на авионот на германската воздухопловна компанија „Germangwings“ во француските Алпи, таткото на копилотот во петокот решително ...
сите 9 | | | веќе видена

За брзо време ќе има ревизија на објавените податоци од страна на Министерството за финансии и од страна на Државниот завод за статистика за сите економски ...
сите 47 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп даде федерална дозвола за изградба на гасоводот Keystone XL, соопшти во петокот The Hill. На овој ...
сите 106 | | | веќе видена

Научници открија дека белите дробови не само што служат за дишење, туку и за производство на тромбоцити, крвни зрнца значајни за згрутчувањето на крвта. ...
сите 14 | | | веќе видена

„СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не ...
сите 88 | | | веќе видена

Според информациите со кои располага тимот на проектот „Градење капацитети на организации за помош на лица со посебни потреби во Македонија“ кој е поддржан од ...
сите 39 | | | веќе видена

„Тиранската платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја ...
сите 220 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во четвртокот испратил писмо до претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во кое го прашува дали европското ...
сите 73 | | | веќе видена

„Македонија мора да оди напред. Собранието брзо ќе ја избере новата реформска Влада на Република Македонија. Граѓаните избраа промени и избраа да ги водат ...
сите 306 | | | веќе видена

next