Актуелно24

Зоран Заев отиде во Софија и преговараше за склучување на договор за добрососедство со Бугарија, тврдејќи дека се согласиле за содржината на истиот и дека ...
сите 359 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и правниот експерт Рајнхард Прибе в понеделник ќе пристигнат во Скопје на средби со премиерот Зоран Заев, со владини ...
сите 222 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, министер за надворешни работи на ...
сите 93 | | | веќе видена

Филип Достовски, претседател на Здружението “Зелена Алтернатива“ кое се залага за употреба на марихуаната во медински цели прашаува зошто и натаму државата ги ...
сите 10 | | | веќе видена

За влез во Грција преку граничниот премин „Богородица“ утринава се чека повеќе од еден час, соопшти АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
сите 121 | | | веќе видена

Почина француската фитнес блогерка Ребека Бургер откако во нејзината рака експлодирал апарат за прскање шлаг. Информациите за ова ги соопшти нејзиното ...
сите 19 | | | веќе видена

Скопјанката Ивана Чолаковска и нејзиниот сопруг Мануел Торес по четири години поминати на мотор и извозени 147 илјади километри, решија и летово повторно да ...
сите 9 | | | веќе видена

next