Актуелно24

Гледачите на „Би-би-си“ останаа неколку минути во недоумица и во паника кога водителот на вестите Хју Едвардс седеше и молчеше повеќе од две минути во програма ...
сите 14 | | | веќе видена

Германскиот парламент изгласа повлекување на своите трупи од воздушната база Инџирлик во Турција. Трупите, поради новите тензии меѓу Берлин и Анкара, ќе бидат ...
сите 49 | | | веќе видена

Станарите од облакодерот Гренфел, кој изгоре минатата недела, ќе добијат новоизградени станови во истата населба Кенсингтон, наменети за приматели на социјална ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на владејачкото мнозинство, Ирена Стефоска, до Собранието патува со велосипед. Стефоска е доктор на историски науки. Во Комисијата за ...
сите 11 | | | веќе видена

Околу 445.000 македонски граѓани имаат проблем да обезбедат храна или, пак, имаат по само еден оброк дневно, покажува анализата на граѓанската коалиција „Ајде ...
сите 14 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија (ЕУ), во рамките на безбедносната политика на самитот што ќе се одржи оваа недела во Брисел, ќе разговараат за отстранување на ...
сите 146 | | | веќе видена

Европската унија очекува наследникот на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски да биде независен и со кредибилитет. Ова денеска го порача амбасадорот на ЕУ ...
сите 179 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ поднесе измени на Законот за работни односи со кои требаше да се продолжи породилното отсуство ...
сите 94 | | | веќе видена

Со кое право Зоран Заев се договара да ги менува историските учебници, прашаа денес од ВМРО-ДПМНЕ, порачувајќи му на новиот премиер и лидер на СДСМ дека СДСМ ...
сите 531 | | | веќе видена

Белгиските политичари се спротивставија на најавите за можна забрана на помфритот кој традиционално се прави во нивната држава. Мерката за забрана доаѓа од од ...
сите 6 | | | веќе видена

next