Актуелно24

„Тиранската платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја ...
сите 383 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во четвртокот испратил писмо до претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во кое го прашува дали европското ...
сите 4 | | | веќе видена

„Македонија мора да оди напред. Собранието брзо ќе ја избере новата реформска Влада на Република Македонија. Граѓаните избраа промени и избраа да ги водат ...
сите 139 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа на територијата на градот Скопје се случија 13 сообраќајни несреќи. Од нив во десет има констатирано материјална штета, а додека во три ...
сите 110 | | | веќе видена

На покана од државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон, вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски, на 22. март. 2017., учествуваше на ...
сите 93 | | | веќе видена

Осма година по ред, Македонија се вклучува во одбележувањето на најголемата светска еколошка акција „Часот на планетата Земја“, кога во 20:30 часот по локално ...
сите 76 | | | веќе видена

Шпанските хуманитарни организации стравуваат дека преку 200 мигранти се удавиле кога брод потонал во близина на брегот на Либија, пренесува британскиот сервис ...
сите 54 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија во рамки на активностите за одбележување на 25 години од постоењето во петок со воена свеченост во касарната „Илинден“ во ...
сите 49 | | | веќе видена

Откако беа соопштени детали за загинатите од терористичкиот напад во Лондон, британскиот весник “Експрес” информира за националноста на повредените лица. ...
сите 26 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи има намера да купи оружје од Германија, а целта му е силна артилерија и современо пешадиско вооружување, коментираат српските ...
сите 74 | | | веќе видена

next