Актуелно24

Руските и турските воздухопловни сили во саботата на 21-ви јануари изеле заедничка операција против терористичката група Исламска држава во областа на ...
сите 41 | | | веќе видена

Британскиот театарски и телевизиски актер Горден Фицџералд Кеј, најпозната по улогата во долгогодишната хумористична телевизиска серија „Ало, Ало“, почина во ...
сите 59 | | | веќе видена

Италијанските карабинери кои учествуваа во операцијата на потрага и спасување во планинскиот хотел „Rigopiano“ во централната италијанска провинција Абруцо кој ...
сите 199 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, ја претстави Предлог-резолуцијата за Македонија во однос на извештајот за прогресот за ...
сите 40 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека ја „загубил довербата во Приштина“ и дека продолжувањето на дијалогот во Брисел ќе биде доста тежок, додавајќи ...
сите 84 | | | веќе видена

Фудбалерот на Челзи, Бранислав Ивановиќ, според пишувањата на англиските медиуми, кариерата ќе ја продолжи во Евертон. Ивановиќ има уште шест месеци од ...
сите 10 | | | веќе видена

Адвокатите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, обвинет во случајот “Поткуп“, му го оспорија застапувањето на Јавниот обвинител Владимир Милошевски поради тоа што ...
сите 102 | | | веќе видена

next