Актуелно24

Лорд Мајкл Хезлтајн, поранешен политичар, пратеник и вицепремиер од британската Конзервативна партија, изјави дека како резултат на Брекзит, Германија ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп ја обвини Демократската партија за неуспехот на неговиот закон за здравство, соопшти во саботата BBC. Законот беше повлечен ...
сите 99 | | | веќе видена

Кандидатот на владејачката коалиција за претседател на Србија, Александар Вучиќ, се уште има најголем рејтинг меѓу гласачите, дури 53,3 отсто од анкетираните ...
сите 22 | | | веќе видена

СДСМ потсетува дека сите политички партии и институции мора да им отворат пат на демократските процеси во Македонија, бидејки тоа е избор на граѓаните. ...
сите 233 | | | веќе видена

Талат Џафери е кандидат за претседател на македонскиот парламент, откако ДУИ, СДСМ, Алијанса за Албанците и Движењето Беса ги усогласија своите ставови. Тој ќе ...
сите 159 | | | веќе видена

Глобалната акција „Часот на планетата Земја“ ќе биде одбележан во сабота со повеќе манифестации низ цела Македонија. Градот Скопје во периодот од 20:30 до ...
сите 153 | | | веќе видена

Натпреварот помеѓу Италија и Албанија во квалификациите за Светското првенство во Русија беше во прекин поради дивеењето на албанските навивачи на стадионот во ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација во Вадиц ја забележа првата победа во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија. Во 5.коло, ...
сите 31 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот побара од републиканците да го повлечат нацрт законот за реформа на здравствениот систем поради недоволниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Состојбата во Македонија е доста сериозна, но се уште не е крајно алармантна, изјавил во петокот европратеникот и известувач за Македонија во Европскиот ...
сите 93 | | | веќе видена

Бугарските националисти во петок ги блокираа за автобуси трите гранични премина кон Турција, за да ги спречат бугарските Турци кои живеат во Турција да гласаат ...
сите 134 | | | веќе видена

next