Актуелно24

„Новата Влада ќе ја зголеми за 100 пати државната поддршка за домашните претпријатија и ќе овозможи реални странски инвестиции, наместо досегашните уништувачки ...
сите 128 | | | веќе видена

Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ, денес присуствуваше на отворањето на новиот објект на Филхармонија, зграда, која според некои информации е пуштена во употреба ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за култура во заминување, Елизабета Канческа Милевска пред отварањето на новата филхармонија на новинарско прашање одговори дека не го познавала ...
сите 12 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по 30. минутното доцнење на отварањето на новата сала во филхармонијата беше пречекан со аплауз. Со неговото доцнење, ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не одговори на новинарските прашања дали ќе остане лидер на партијата или ќе се повлече од функцијата. – Ве молам да ме ...
сите 128 | | | веќе видена

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во интервју за ТВ 21 потенцира дека ВМРО како код и идеологија, ВМРО-ДПМНЕ успеало да го руинира. „ДПМНЕ е ...
сите 37 | | | веќе видена

Холивудската актерка Џенифер Лоренс неодамна ја посети Виена, каде го снима својот најнов филм, трилер Red Sparrow.. По бурните снимања, американската ѕвезда ...
сите 10 | | | веќе видена

Поради користењето на годишен одмор, смената на директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и назначувањето на нов директор на Бирото, може да бидат ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп за време на својата посета на Израел ќе биде сместен во хотелска соба, заштитена од силен експлозив и отровни гасови, соопшти NBC. ...
сите 130 | | | веќе видена

next