Актуелно24

Црногорскиот парламент во среда им го симна имунитетот на пратениците и лидери на просрпскиот опозициски Демократски фронт(ДФ), Андрија Мандиќ и Милан ...
сите 6 | | | веќе видена

Европската унија и Брисел внимателно го следат проблемот со блокадата на граничнот премин „Евзони“ од страна на грчките земјоделци, а евроамбасадорот Самуел ...
сите 80 | | | веќе видена

Судот за спортска арбитража во Лозана (CAS) ја продолжи голготата на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, откако објави дека одлуката околу намалувањето ...
сите 3 | | | веќе видена

Екипата која го организира овогодишниот избор за песна на Евровизија е во серизни проблеми откако голем број од вработените дадоа откази, па сега се поставува ...
сите 6 | | | веќе видена

Русија нема да ѝ го врати Крим на Украина, изјави портпаролката на руското министерството за надворешни работи Марија Закхарова како одговор на коментарите на ...
сите 6 | | | веќе видена

Од Управата за јавни приходи, апелираат граѓаните да не ги чекаат последните денови пред истекот на рокот (15 март 2017) за поднесување на Годишна даночна ...
сите 7 | | | веќе видена

Странското секогаш е подобро, послатко, поубаво, а кај нас нема работа, кине “беспарица”, и сите фаци само “странско” пуштаат… Сценарио од филм или македонска ...
сите 10 | | | веќе видена

next