Актуелно24

Во интервју за „Дневник“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вели дека ВМРО-ДПМНЕ нема да се согласи на продолжување на рокот на Специјалното јавно ...
сите 60 | | | веќе видена

Американскиот сенатор Тед Круз и гувернерот на Тексас Грег Абот во понеделник во Хјустон се сретнаа со претседателката на Тајван Чаи Инг-вен и покрај апелот на ...
| | веќе видена

Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјавил дека ентитетот нема да остане во рамките на Босна и Херцеговина (БиХ) доколку не му бидат вратени ...
сите 26 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека лидерот на СДСМ Зоран Заев и градоначалник на Струмица, збогатил пријатели преку гасификацијата на општината. „Заев смислил идеална шема ...
сите 25 | | | веќе видена

Повеќето луѓе знаат дека премногу гледање во мобилниот телефон е штетно, но новата студија покажува дека смартфоните се многу понездрави од она што се мисли, ...
сите 21 | | | веќе видена

Шеснаесет лица се приведени во понеделникот на областа на Париз и надвор од француската престолнина во рамките на истрагата за ограбувањето на американската ...
сите 25 | | | веќе видена

Милиони лондончани во понеделникот се соочија со сообраќаен хаос, откако вработените во метрото го започнаа 24-часовниот генерален штрајк, пренесува Reuters. ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради одлуката на Велика Британија да се повлече од ЕУ, по што поскапеа состојките за подготвување на италијански јадења, познатиот британски готвач Џејми ...
сите 2 | | | веќе видена

Чешкиот претседател Милош Земан во интервју за тамошните медиуми изјавил дека на Чешка и „дошол редот за терористички напади“ и дека не е прашање дали ...
сите 9 | | | веќе видена

next