Актуелно24

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со умерен југоисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 0 до 7, додека дневните ќе бидат ...
сите 326 | | | веќе видена

Една третина од жителите сметаат дека Македонија никогаш нема да пристапи кон ЕУ, додека 19% од нив сметаат дека тоа ќе се случи за 6-10 години. Ова го покажа ...
сите 13 | | | веќе видена

Лина Ѓорческа, не е повеќе меѓу најдобрите 200 тенисерки во светот. На најновата ВТА листа таа назадуваше за две позиции и сега се наоѓа на 202-то место. ...
сите 62 | | | веќе видена

ДОМ им честита на гевгеличани за високата еколошка свест со која ја отфрлија идејата за отворање рудници за злато на Кожуф. Тие не се согласија да се уништува ...
сите 49 | | | веќе видена

next