Актуелно24

– Лидерите на 27 земји членки на Европската унија без Велика Британија се состанаа во италијанскиот главен град за да одбележат 60-годишнината од раѓањето на ...
сите 91 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа снимени по нападот на терористите-џихадисти врз военит логор-град во Чеченија. Претходно терористи се ...
сите 58 | | | веќе видена

Забраната на поголеми електронски уреди на летовите за САД во сабота започна да се спроведува во главниот турски аеродром во Истанбул, објавија тамошните ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на ДПА-ДР и Алијансата за Албанците, Зијадин Села смета дека предлогот на Никола Груевски за малцинска влада значи директен чекор кон ...
сите 44 | | | веќе видена

Заврши реконструкцијата на блокот А во студентскиот дом „Гоце Делчев“, а од следната недела ќе почнат градежните зафати околу реконструкцијата и на блоковите В ...
сите 36 | | | веќе видена

Ердоган пред новинарите: “Ако Европа продолжи на ист начин, ниту еден Европеец, во ниту еден дел на светот нема да може да се шета мирно по улиците”. Не ...
сите 5 | | | веќе видена

Сексуалните трауми и недостатокот на самодоверба понекогаш го тераат човекот да избира меѓу реалноста и симулацијата. Избегнување на вистинското во интимниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Во саботата Франција и Германија ја предупредија Велика Британија да не очекува никаква поддршка од Брисел, откако следната недела ќе започнат преговорите за ...
сите 21 | | | веќе видена

На социјалните мрежи во саботата се појавија фотографии на најновиот главен руски тенк Т-90А, опкружен со радикални џихадисти од групата “Хајат Тахрир аш-шам”. ...
| | веќе видена

Халил Мосуд кој во средата го окрвави центарот на Лондон, бил добар и почитуван студент. Исто така во приватниот живот – во него се вљубила дури и успешна ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск на почетокот од Самитот во Рим, по повод 60-годишнината од основачките договори на Европската унија ги повика ...
сите 73 | | | веќе видена

Шеснаесет годишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 ...
сите 48 | | | веќе видена

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека СДСМ е дувло и синоним за криминал. Тоа, јавноста повторно го видело кога биле фатени дилери блиски до криминогеното ...
сите 82 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент (ЕП), Иво Вајгл, во саботата во изјава за МИА демантира дека тој за некој медиум изјавил нешто во ...
сите 93 | | | веќе видена

next